Sezóna 2012/2013

Miřetice : Popovice - 4:2

Naše "A" zavítalo na půdu lídra tabulky do Miřetic. Oslabená sestava nastoupila v pozměněném složení oproti prvnímu zápasu. Domácí od začátku udávali tempo hry a zavářeli naší obraně hlavně po pravé straně a dlouhými auty až do našeho vápna. Po jednom z nich se míč ocitl až v síti, ale branka nebyla uznána za faul na brankáře Pavla Heřmánka. Z další akce už padla branka. Centr z pravé strany a nekompromisní hlavička domácího hráče - 1:0. Nutno podotknou, že zakončující hráč se možná nacházel v ofsajdovém postavení. Naši hráči byli směrem dopředu neviditelní. Přeci jen se jim povedla jedna pohledná akce, když po ose Hovorka - Heřmánek přesně zakončoval Jan Kašpar - 1:1. Jenže další potrestání na sebe nedalo dlouho čekat. Po závaru před naší bránou nejprve zastoupil v bráně našeho brankáře Radim Hocek, ale z následující odkopu Jana Kauckého byla nařízena penalta. Přísné posouzení hlavního sudího. Domácí hráč s přehledem pokutový kop proměnil - 2:1. Pořád přijatelný výsledek a dost času s ním něco udělat. Jenže přišly dva úplně stejné brankové okamžiky domácích. Opět zatažení míče po pravé straně, přihrávka po zemi na Jiřího Kamarýta, který z druhé vlny, úplně neobsazený uklízel snadně míč do odkryté branky. Poločas 4:1. V kabině jsme si ujasnili, proč nehrajeme fotbal, nedorážíme soupeře a nedáváme tomu maximum? Do druhé půle jsme nastoupili jako polití živou vodou. Přitlačili jsme soupeře na jejich půli a hnali se za brankami. Jenže centry a kombinace do vápna náš bezzubý útok nebyl schopen využít, proto na sebe zodpovědnost vzal bek Jakub Hovorka a došel si pro penaltu. Tu s přehledem proměnil Jan Matuška. Domácí jakoby bránili výsledek a hráli na rychlé protiútoky. Naší bránu ohrozili pouze z přímého kopu a překvapivé střely do tyče skoro z nulového úhlu. V druhé půli jsme sice měli herní převahu, ale žádnou výraznější gólovku. Přístup některých hráčů je na zamyšlenou. Nemluvě o hráčích, kteří na zápas vůbec nedorazili. Do toho vykartovaný Jan Veselý a do Miřetic jsme přijeli ve 13 hráčích a střídající Josef Dvořák seděl na lavici zraněný.

Sestava: P. Heřmánek - V. Slepička, P. Slepička, R. Hocek, J. Hovorka - M. Heřmánek, O. Vondruška, J. Kaucký, J. Kašpar -  A. Korecký, J. Matuška ( střídali: Jiř. Hovorka )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Jankov - 2:1

Okresní derby mezi Našim "A" a Jankovem přilákalo na naše hřiště stovku fanoušků. Soupeř na druhém místě v tabulce a vidina podzimní porážky byly dobrou motivací pro naše hráče.
Od začátku zápasu jsme udávali tempo hry. I když se většina soubojů odehrávala spíše ve středu hřiště, měli jsme i nějaké brankové příležitosti. Josefa Kopeckého vychytal Nerad, Arnošt Korecký zakončoval do tyče. Jankovští byli v první půli směrem dopředu bez nápadu, a tak když nepadla branka z naší další šance, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.
V druhé půli jsme zlepšili hru, přestali se přizpůsobovat hře soupeře, chtěli vyhrát pomocí rychlých akcí přes statickou obranu Jankova. První tak udeřil Josef Kopecký, když uklidil milimetrovou přihrávku Jana Kašpara. Jankovští opět směrem do útoku nepředvedli moc kreativity. Vrzalův nepovedený centr si to nasměroval do šibenice naší brány a Pavel Heřmánek svým prvním a posledním zákrokem musel podržet mužstvo. Dalekonosná střela Balíka nijak naše hráče nevykolejila. A tak opět po rychlé kombinaci zakončoval přesně Arnošt Korecký - 2:0. V 94. minutě vyběhla nesmyslně naše obrana na poslední rohový kop, odražený balón v přečíslení Jankovší dohnali až k naší bráně a po bagu na malém vápně zakončoval Balík - 2:1. Ihned po rozehrání odpískal nekompromisní rozhodčí Platil konec utkání. Škoda vstřelené branky v samém závěru zápasu, jako v prvním kole s Olbramovicemi. Jinak pěkné sopotní derby se vším, co k derby patří.

sestava: P. Heřmánek, J. Hovorka, P. Slepička, R. Hocek, V. Slepička - A. Korecký, O. Vondruška, M. Heřmánek - J. Dvořák, J. Kopecký, J. Kašpar ( střídali: J. Kaucký, J. Matuška )

Trhový Štěpánov : Popovice - 1:1

Naše "A" zavítalo k oblíbenému soupeři z Trhového Štěpánova. Zisk šesti bodů z odehraných tří jarních kol dodal na naše kopačky klid a hráči si měli zvykat na kombinační hru, kterou by měli předvádět do dalších zápasů.
Začátek zápasu byl opatrný a obě mužstva se nepouštěla do větších šancí. Naše útočná trojice dobře presovala a hostům nezbývalo než nakopávat dlouhé balóny. Nepřesně se zastřeloval Jan Veselý i Arnošt Korecký. Ve 25. minutě posadil přesně Ondřej Vondruška z rohu míč na hlavu Petra Slepičky a ten vymetl Vejvodovi šibenici - 0:1. Po levé straně svou rychlostí zatápěl Michal Heřmánek. Drzým sólem se dostal až před brankáře, ale posledním dotykem, kterým si rovnal míč na střelu, si míč ukopl. Domácí směrem do útoku nic v první půli nevymysleli.
V druhé půli se odehrával stejný scénář. Lépe jsme kombinovali. Zakládali útoky postupnou hrou přes střední zálohu, v útoku dobře presovali. Když to nešlo v útoku vzduchem, zkoušelo to naše mužstvo po zemi. Po krásné narážečce běžel Arnošt Korecký sám na bránu a přesnou ranou na zadní tyč zvýšil na 0:2. Hned po rozehrání jsme mohli odskočit na rozdíl tří branek. Parádní kombinace, ale v koncovce vychytal Kašpara Vejvoda. Štěpánovští se nechtěli vzdát a hrozili ze standartních situací. Všechny musela hasit obrana společně s brankářem. Přeci jen se domácím povedl zvrat, když z jedné ze zahrávaných situací přesně uklízel útočních míč do brány - 1:2. Domácí se probudili a hnali se za remízou, ale povedlo se jim jen z nepřesného centru nastřelit břevno. Naši hráči si pohlídali konec utkání a snažili se dohrávat na polovině soupeře. Hlavičku Veselého vychytal opět domácí brankář a tak se už stav neměnil. Prodloužili jsme v OP svou šňůra neporazitelnosti s mužstvem ze Štěpánova, které s námi ve třetí sezóně neudělalo ani bod. Krásných 27 bodů a vidina poklidného dohrání soutěže.

Neveklov : Popovice - 1:1

Naše "A" sehrálo odložené první jarní kolo na půdě Neveklova. Dobře upravené veliké hřiště dalo našim hráčům možnost kombinovat a předvést se tak v plné kráse.
Po opatrném startu měli první gólovku domácí. Rozjetého Čichovského zastavil až Pavel Heřmánek. Natlačili jsme se do útoku a rychlými kombinacemi zavářeli domácí obraně. Jana Veselého ještě vychytal Kolev. V následující akci se ve vápně uvolnil Josef Kopecký a prostřelil domácího brankáře - 0:1. Ihned po vstřelené brance přitlačil hlavní sudí Rezek Neveklov na naší polovinu. Všechny kontakty i nekontakty pískal a hnal soupeře za vyrovnáním. Paradoxně jsme mohli vedení navýšit. Po rohovém kopu hlavičkoval Josef Kopecký, brankář Kolev vytasil výborný zákrok. Neveklovští hrozili nebezpečně z rohových kopů. Hráči přistupovali na hranicích faulů k našemu brankáři a nedávali mu tak šanci pomáhat obraně. Při nebezpečné střele Čápa a přímém kopu domácích podržel mužstvo náš brankář. Na druhé straně měl 100% šanci Arnošt Korecký. Po narážečce obešel brankáře, ale z úhlu nedokázal zamířit do prázdné brány. Sudí Rezek pokračoval v nesmyslném posuzování hry. Vše vyvrcholilo, když uznal branku domácích z rohového kopu po faulu na našeho brankáře. O půli proběhla v prostoru kabin slovní výměna některých našich hráčů se soupeřem, emoce pracovaly, vidina zajímavého druhého poločasu.
Ta byla však klidnější, většina hry se odehrávala mezi vápny brankářů. Naše útoky nebyly úplně dotaženy do konce. Domácí zahrozili opět z přímého kopu. Branka nepadla ani na jedné straně. Ke konci zápasu mohli vítězství na svou stranu strhnout obě mužstva. Jan Kaucký posadil přesný centr na nohu Arnoštovi Koreckému, ten opět selhal. Neveklovský Šmejkal se zřejmě zalekl samostatného sóla na naší bránu a na Pavla Heřmánka nevyzrál. Z protiútoku se uvolnil Jan Veselý a tváří v tvář Kolevovi také nechal vyniknout domácího brankáře. Konečný hvizd a asi spravedlivá remíza. Veliké množství zahozených šancí na obou stranách, souboj brankářů a sudí Rezek museli přítomné diváky bavit.

Popovice : Chocerady - 0:2

Naše "A" přivítalo soupeře z Chocerad. Celý zápas se naši hráči předháněli v zahazování šancí. Soupeře podržel brankář, ale v některých situacích pomohlo soupeři i štěstí. Chocerady se v první půli ujaly vedení, když jejich útočník přehodim krásným obloučkem našeho brankáře. V druhé půli stejný obrázek hry a křeč našeho mužstva. Nemohoucnost vstřelení branky nakonec podtrhl rychlý protiútok Chocerad a uklizení míče na zadní tyč - 0:2. I takovéto zápasy se hrají. Soupeř nás vyškolil z produktivity, když ze zdvou šancí vstřelil dvě branky.

Popovice : Dolní Kralovice - 3:2

Naše "A" začalo šňůru tří domácích zápasů. Po třech prohraných utkáních bylo jedinou snahou našeho trenéra, aby hráčům vyčistil hlavy a nebáli se hrát dále kombinační fotbal, který nás v posledních zápasech zdobí.
Soupeř z Dolních Kralovic chtěl na našem hřišti určitě bodovat a odskočit tak spodku tabulky. Jenže na soupeře jsme vlétli a hned v 2. minutě rozvlnil síť Michal Heřmánek po nahrávce Jana Veselého. Do 10. minuty navýšil vedení Jan Veselý, když usměrnil přímý kop Ondřeje Vondrušky - 2:0. Dále jsme soupeře přehrávali. Zastřelovali se jak Josef Kopecký, Jan Veselý i zbytek týmu. Rychlík Jan Veselý ještě nedokázal proměnit dva samostatné průniky, naše mužstvo ve zbytku poločasu polevilo a dohrávalo první půli zápasu. Soupeř zahrozil střelou ze střední vzdálenosti, ale Pavel Heřmánek udržel čisté konto.
Ve druhé půli stejný scénář. My útočili, hosté hráli na rychlé protiútoky. V 60. minutě propálil Josef Kopecký nechytatelnou dělovkou vše, co mu stálo v cestě - 3:0. Vypadalo to, že zápas je rozhodnutý a naše mužstvo ještě vylepší výsledek utkání. Jenže v 65. minutě musel po druhé žluté do sprch Jakub Hovorka a naše mužstvo se bránilo v deseti lidech. Soupeře jsme navíc do hry pustili sami, když Jan Kašpar špatně trefil hlavou malou domů a kralovický útočník měl snadnou práci, přehodil vyběhnutého brankáře - 3:1. Zbytek zápasu se odehrával spíše boj o územní převahu. Hosté ještě v závěru snížili na 3:2, ale to bylo z jejich strany vše. Zasloužené body a upevnění pozice ve středu tabulky.