Zimní turnaj přípravek

V sobotu 1.2.2014 byl na programu TJ "Popovický turnaj přípravek". Na místo víceúčelového sportoviště v Popovicích dorazila mužstva z Postupic, Jankova a omluvený Struhařov nahradily Václavice.
V úvodu byli všichni přítomní seznámeni s propozicemi turnaje, organizací akce a přešlo se k rozlosování prvních dvou zápasů.
V 10:00 za krásného počasí začal první zápas domácího mužstva proti soupeři z Postupic. Uzemní převaha našich hráčů vyústila v tříbrankový náskok. Jenže soupeř z Postupic se kousl a stáhl vedení na jednobrankový náskok. V hektickém závěru pečetil náš útok na konečných 6:4.
Druhý zápas proti sobě svedl mužstva Jankova a Václavic. V něm po boji až do konce zápasu zvítězily Václavice 5:3.
V zápase o třetí místo pokračovaly brankové hody. Ještě pět minut před koncem utkání byl stav nerozhodný - 5:5. Závěr utkání zvládly lépe Postupice  a stanovily konečný výsledek 7:5.
Ve 14:15 hod. přišlo na řadu finále. Za veliké divácké kulisy však přišel šok pro domácí příznivce. Václavičtí byli v útoku produktivnější a první půli vyhráli 0:4. O přestávce byl před našimi trenéry těžký úkol. Uklidnit mužstvo, vyhecovat ho do druhé půle a otevřenou hrou se pokusit o nemožné. Po pěti bezbrankových minutách druhé poloviny zápasu už asi málo kdo věřil, že se dá ještě něco zachránit. Jenže přišel první slepený gól našeho mužstva. Hráči ožili a přimáčkli soupeře u jejich branky. Hosté si v druhé půli nevytvořili větší příležitost. Když pět minut před koncem byl stav už jen 3:4, hnalo obecenstvo své hráče za vyrovnáním. Poskakující míč na brankové čáře, vynikající brankář Václavic nenechali nikoho chladným. Minutu před koncem přišlo zasloužené vyrovnání a neskutečná eufórie. Hned po rozehrání sudí Čermoch ukončil zápas a na řadu měly přijít pokutové kopy.
Naši hráči jakoby si neuvědomovali tíhu okamžiku, všichni se hlásili o aktérství při penaltách. V nich oba skvělí brankáři drželi naděje pro své mužstva, ale štěstíčko se přiklonilo k hráčům z Václavic a na pokutové kopy zvítězili v turnaji.
Hned po zápase organizátoři vyhlásili výsledky turnaje, všechny mužstva byla oceněna trofejemi a odnesla si věcné ceny od našich sponzorů.
Vydařený turnaj, krásné počasí, zodpovědná organizace, pozitivní ohlasy. Určitě bychom akci chtěli zařadit do našeho celoročního programu.