Sezóna 2015/2016

SK Načeradec : Popovice - 4:2

Naše "A" zajíždělo na první kolo k neoblíbenému soupeři z Načeradce. I když je zdejší hřiště propozičně podobné tomu našemu, neumíme, proti tomuto celku hrát a co pamatuji, v okresním přeboru jsme zde ještě nevyhráli.
V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí zahrozili dvěma výpady po křídlech, ale v zakončení nebyli úspěšní. Naše mužstvo hrozilo ze standartních situací a rohových kopů. Na pátý pokus z rohového kopu se nejlépe zorientoval Jan Kašpar a procedil míč až do sítě - 0:1. V tu chvíli jsme byli lepším mužstvem. Po krásné rychlé souhře na tři doteky netrefil Papež centr Matušky. Rozhodnuto mohlo být ve 44. minutě, kdy se po chybě domácí obrany řítil sám na bránu Ondřej Zach a domácí hráč zatáhl za záchrannou brzdu v podobě podražení. Okamžitá červená karta a standartní situace z hranice pokutového území. Projektil Jana Matušky těsně minul prostor brány a tak jsme šli do kabin  za stavu 0:1. To jsme ale ještě nevěděli, že nás dvě zahozené šance budou opravdu mrzet.
V druhé půli jsme měli přidat pojistku a oslabeného soupeře přehrát po všech stránkách. Místo toho jsme hráli náš klasický druhý poločas. Bez soubojů, všude druzí, do předu bez nápadu.
Hned v úvodu přišla nešťastná tečovaná střela, která zapadla do naší sítě. Po-té měl Jeništa tolik času, že si vysoký centr nejen zpracoval, ale stihl se i otočit a krásně vypálit, střelu Heřmánek vyškrábl pouze na tyč a dorážející hráč měl snadnou pozici - 2:1. Následně přišel nedůraz na pravé straně, ztracený míč, centr do našeho vápna, špatný odkop a střela z úhlu, která opět skončila v síti. 55. minuta a domácí byli rázem na koni. Na druhé straně jsme byli úspěšní po křídlech. Ke střele se dostal Jakub Hovorka, ale vychytal ho domácí brankář. David Kropáček pálil z dobré pozice hodně mimo. A tak přišla domácí pojistka. Opět přečíslení naší obrany, střela do břevna a dorážka pod přesouvajícího se brankáře - 4:1. Nutno podotknou, že domácí chodili do útoků v hojném počtu a přečíslovali naší obranu. Dorážející hráče nestíhala dorážet naše záloha a dle mého názoru padaly laciné branky, i když všechny střely domácích byly exkluzivní.
Snížit mohl z dobré nahrávky Matušky opět Papež, ale jeho střela z malého vápna mířila mimo. Hodně vidět byl Jan Kašpar, který se z pozice obránce dostával do řady zakončení. Jeho průnik ještě zneškodnil brankář. Z následného rohového kopu se trefil k tyči a výsledek tak kosmeticky upravil na 4:2.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------