Zemřel Petr Vilímek - starosta SDH Popovice

V úterý 23.května 2017 v dopoledních hodinách dorazila mezi popovické hasiče a občany  smutná zpráva. Po velmi těžké nemoci  opustil naše řady dlouholetý aktivní člen našeho sboru , dosavadní starosta SDH Popovice pan Petr Vilímek . Bylo mu 64 let , kterých se dožil dne 5. května 2017 . Poslední rozloučení se konalo v pátek 26.května 2017 od 14 hodin v Popovicích. Po církevních obřadech v kostele Sv. Jakuba staršího v Popovicích se rakev s ostatky vydala na popovický místní hřbitov . Čelo průvodu tvořil historický prapor SDH Popovice s čestnou stráží a se všemi vyznamenáními , které pan Petr Vilímek za svůj hasičský život obdržel . Pak následovaly desítky hasičů a občanů , kteří se přišly s naším hasičským starostou rozloučit .
     Nejbližší pozůstalí , hasiči a občané si vyslechli smuteční projev starostky OS SDH Benešov paní Dany Vilímkové a starosty obce pana Františka Páva.
Za zvuku hasičského signálu "hoří" z vozidla HZS Benešov byla rakev s ostatky uložena do rodinného hrobu .
Se slzami v očích odcházeli ze hřbitova nejen nejbližší pozůstalí , ale také místní hasiči a hasičky , pro které byl Petr Vilímek vzorem řádného výkonu funkce starosty SDH a také hasičem tělem i duší .
Petře, čest Tvojí památce .
Poděkování patří všem účastníkům pohřbu, ale hlavně také dobrovolným hasičům z Popovic , kteří zajišťovali přípravy a  průběh celého pohřbu .
A nyní čeká popovické hasiče nelehký úkol . Zorganizovat za Petra 130. výročí založení Sboru a také v nejbližší době zvolit na valné hromadě nového starostu či starostku sboru , kteří naváží na nedokončené dílo Petra Vilímka a povedou popovické hasiče úspěšně dál.
V Popovicích 29.5.2017 František Páv , člen SDH Popovice.


29. května 2017
  úvodní stránka | vyhledávač | poslední aktualizace 11.04.2020
TOPlist   © Jan Holomek 2010 | ADMIN