Finále poháru 2011/2012 - Myslič : Popovice 2:2 ( p.k. 5:4 )

Naše "A" postoupilo do finále okresního poháru. Co popovické kroniky a obyvatelé pamatují, tak se fotbalové mužstvo nikdy takhle daleko v poháru nedostalo. Hrálo se za krásného počasí na neutrální půdě v Jankově. Organizace celého dne, kdy se vystřídala finálová utkání dorostu, mladších a starších žáků se pořadatelům povedla na výbornou. Sice se díky pozdržení hned prvního zápasu nezačínalo v určených 15:30, ale hráči měli alespoň příležitost nasát atmosféru důležitého utkání.
Naším soupeřem byla Myslič. Nenápadný tým z III.třídy. Jenže toto mužstvo má obávaný kotel fanoušků, který svým hráčům vytváří ligovou atmosféru a stává se tak 12. hráčem. A fandové nezklamali. Od první minuty řvali, skandovali, bubnovali a mlátili do čeho se dalo. Na našich hráčích byla vidět nejistota z této neznámé. Hráči se na hřišti najednou neslyšeli a každý jejich počin byl odměněn silným pískotem. Abych nezahanbil i naše fandy, tak se jich sjela také veliká skupina, doplněná a Jankovské a neutrální diváky. Podle mých odhadů mohlo být na zápase kolem 250 - 300 diváků.
A teď už k zápasu. Hrál se opatrný fotbal bez větších brankových příležitostí. Hosté hrozili z rohových kopů, kde uplatnili svou výškovou převahu. Vše hasil Pavel Heřmánek. Naši se zastřelovali a zkoušeli různé přechody do útoku. První trestný kop, ke kterému se postavil Ondřej Vondruška a nádherně vymetl pavučinu - 0:1. To přineslo klid na kopačky našim hráčům. Ale pořád chyběla větší aktivita a rozdíl třídy, který měli naši hráči zužitkovat a zatlačit soupeře na jejich stranu. Druhá půle šla ve stejném duchu. Ojedinělá pohledná kombinace, kdy Michal Heřmánek poslal kolmici na Arnošta Koreckého, který se, jak je mu zvykem nemýlil - 0:2. Vypadalo to, že zápas dohrajeme ve své režii, jenže přišly dva osudové okamžiky. Prvním bylo zahození 100% šance na 0:3 a druhým vyloučení Jakuba Hovorky. Nejhorší hráč Mysliče Jiráček dohrával souboj na našeho brankáře a úmyslně strčil do bránícího Jakuba Hovorky. Za svůj počin uviděl červenou kartu. Jenže hlavní sudí nepochopitelně zažlutil i na Jakuba Hovorku a ten se po druhé žluté šel předčasně sprchovat. Pro naše mužstvo oslabení. Zbytečně jsme se zatáhli do obrany a Myslič vložila všechny síly do závěrečného tlaku. Ten vyvrcholil odraženým míčem na osamoceného záložníka, který z penalty propálil vše, co mu stálo v cestě. Diváci hnali své mužstvo za remízou. Pět minut před koncem se ze 30. metrů trefil životní střelou hráč Mysliče a bylo to tady - pokutové kopy. První tři série hráči obou mužstev proměnili. Náš čtvrtý pokutový kop také úspěšný. Na řadě byl hráč Mysliče a netrefil bránu. Na rozhodující kop se postavil Michal Heřmánek. Mohl rozhodnout, ale neunesl tíhu okamžiku. A šlo se dál. Pak už zahodil Petr Slepička i Radim Hocek a Myslič se tak po vítězném sedmém kopu mohla radovat ze zisku poháru a postupu do krajského poháru v příštím ročníku. Obrovské zklamání na naší straně, ale přesto obrovský úspěch. Snad příští rok!!!