Sezóna 2014/2015

Struhařov : Popovice - 3:2

Zahajovací zápas prvního kola ročníku 2014/2015 a hned na úvod těžký soupeř ze Struhařova. Výborně připravené hřiště nabízelo ke kombinačnímu fotbalu. Ve Struhařově se nám dlouhou dobu nepodařilo urvat body, takže motivace pro hráče byla obrovská.
Na začátku zápasu přišel očekávaný tlak soupeře, nutno podotknout, že naši hráči projevili značnou nervozitu z prvního zápasu a vůbec nechtěli kombinovat, dávali si nahrávky do obtížných pozic apod. První průnik našeho bývalého spoluhráče J. Veselého ještě zastavil pomezní sudí. Z dalšího závaru domácích podržel mužstvo Pavel Heřmánek, když reflexivně vytěsnil střelu domácího kapitána. Když jsme se po 15. minutě vymanili z domácího tlaku, přišly šance i na druhé straně. Dvě zablokované střely Jana Matušky ukázaly, že se s námi v zápase musí počítat. Po-té přišel ukázkový průnik Josefa Kopeckého. Svým lobem přes domácího brankáře zazvonil o břevno, dobře postavený Jan Matuška měl snadnou práci, když míč umístil do odkryté branky - 0:1. V zápětí přišel první sporný moment. Domácí útok zastavil Jan Kašpar, po nedovoleném zákroku mu byl odebrán míč a následoval nedovolený zákrok v pokutovém území. Hlavní sudí nařídil i přes protesty našich hráčů pokutový kop. Ondřej Veselý poslal míč na stranu, kterou si vybral i náš brankář, proto se skóre zápasu neměnilo. Jenže naše oslavy měly krátkého trvání. Nedůraz při rozehrávce v obraně, centr do nesrovnané obranné řady a přesná hlava Ondřeje Veselého, který tak napravil své zaváhání při pokutovém kopu.
V druhé polovině utkání se odehrával stejný scénář. Naše mužstvo se těžko dostávalo na soupeřovu polovinu, rychle ztrácelo míče a dovolilo domácím podnikat jeden útok za druhým.
Domácí Sysel orazítkoval břevno popovické brány. V 70. minutě opět zákrok v našem pokutovém území a druhá nařízená penalta. O druhé penaltě tu nechci polemizovat, ale sám dotčený Jan Kašpar po zápase tvrdil, že první ukopl balón před dotírajícím O. Veselým. Nyní se již selhání neopakovalo a domácí rázem otočili vývoj utkání.
Dalším sporným momentem byl nedovolený zákrok domácího Kocábka na Jana Kašpara, když ho úmyslně bez míče sestřelil zákrokem zezadu, za který měl jít okamžitě do sprch. Jeho následné nemístné poznámky jen podtrhly jeho přístup k věci.
Z jednoho našeho útoku nařídil hlavní sudí přímý volný kop. Nacvičený signál dotáhl do gólového konce Michal Heřmánek - 2:2. Struhařov v samotném konci vložil veškeré síly do závěrečného tlaku. Hlavní sudí nepískal nedovolené zákroky na naši obranu, pomezní pouštěl jasné ofsajdy. Právě v samotném závěru utkání přišel sporný moment číslo tři. Rozhodčí pouští jasný nedovolený zákrok na našeho Filipa Kropáčka, míč propadne až ke Kocábkovi, který svou střelou na zadní tyč otáčí vedení na stranu domácích.
V 92. minutě krutý trest pro naše mužstvo. Ikdyž výsledek 3:2 není u domácího favorita takovou ostudou. Struhařov byl po celou dobu zápasu lepší, ale výroky některých hráčů po zápase " jste brečínci ", " hlavně, že se teď máte na co vymlouvat " mi nepřijdou úplně na místě. Vlna kritiky se ubírala směrem k sudímu za dvě odpískané penalty, puštěné zákroky v rozhodujících momentech, tak si myslím, že by struhařovští hráči v tomto momentu měli sklopit uši a být rádi za tři body.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Maršovice - 0:6

Oslabené "A" mužstvo ( o dva " dovolenkáře " a jednoho neomluveného hráče ) se postavilo soupeři z Maršovic. Jednoznačný průběh utkání ve svůj úspěch přetavili hosté, když se jim v každém poločase podařilo 3x skórovat. Vše podrtrhl špatný výkon mužstva a některé individuální představení jednotlivých hráčů.
V první řadě nemůžeme pomýšlet na lepší výkony, když se nejsme schopni sejít na trénincích.
Alarmující je pak přístup některých členů vedení TJ, když nejsou schopni pochopit, že hrát zápasy ve 12 lidech s hrajícím trenérem a hráči z B-mužstva prostě ve II. třídě okresu Benešov nejde. Během loňské sezóny odešlo z kádru šest hráčů a za celý uplynulý rok nebylo vedení schopno kádr doplnit a sehnat patřičné posily. Navíc ignorace a otáčení se zády k tomuto problému jen poukazuje na neschopnost vedení.
Vrchol popovického fotbalu pod aktovkou bývalého trenéra Petra Slepičky je minulostí. Co bude s popovickým fotbalem do budoucna...? 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Vrchotovy Janovice - 3:3

Tři kola bez bodu, nutno podotknout, že body ve Struhařově a Pravoníně jsme ztratili v samotných závěrech utkání po školáckých chybách a netaktickému pojetí hry na soupeřových hřištích. Ne jinak tomu bylo i při dalším domácím zápase. Ale vše popořadě.
Neoblíbený soupeř z Vrchotových Janovic, kterého jsme už pěknou dobu neporazili. Naše mužstvo vlétlo do zápasu aktivně a přimáčklo soupeře na jejich polovině. Hned ve 2. minutě přišel v pokutovém území zákrok na Michala Heřmánka, po kterém se dala pískat penalta. Hra pokračovala. Několik nedotažených útoků přetavil v první branku Josef Kopecký po milimetrovém centru Jana Matušky. Místo, aby jsme soupeři uštědřili další ránu, přišlo vyrovnání na 1:1. Střelu z dálky Pavel Heřmánek podcenil a školáckou chybou pustil soupeře do zápasu. Jenže to bylo v první půli ze strany soupeře vše. Michalu Heřmánkovi po centru Jakuba Hovorky chyběly nějaké centimetry pro přesnější zakončení. Slibnou šanci nám nabídl brankář soupeře, když se po malé domů kopal nepřímý volný kop z hranice pokutového území. Ta a několik dalších slibných "standartek" skončily jen na dobře postavené zdi Janovic. Morálkou vyfutrovaná ofenzíva přinesla ovoce ke konci 1. poločasu, když si s přesným centrem za obranu poradil Jan Kaucký a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.
v druhé půli jsme chtěli soupeři přidat další branku a zlomit tak jeho odpor. Jenže všechny šance a rychlé protiútoky končily mimo tři tyče janovické brány. A tak došlo na nejhorší. V 70. minutě došly mužstvu síly, hráči se zatáhli na vlastní polovinu a bránilo se soupeřovým šancím. Nejprve zahrozil janovický útok, se kterým si naše obrana společně s brankářem poradila. Následnou hlavičku Pavel Heřmánek vytěsnil mimo tyče naší branky. Jenže náporu se nedalo odolávat věčně a tak přišlo potrestání. Další zahrávání rohového kopu a nikým neobsazený janovický hráč srovnal stav utkání. Naše rozhozené mužstvo vrhlo všechny síly do útoku a opět po školácké chybě na polovině, zvyšoval po samostatném úniku znovu útočník Janovic na 2:3. Psala se 88.minuta utkání. Trn z paty nám v nastaveném čase vytáhl Josef Kopecký, když nechytatelnou hlavou vykřesal bod pro Popovice.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Křivsoudov : Popovice - 2:1

Naše "A" zavítalo do Křivsoudova, kde jsme hráli naposledy ve 3.třídě.
Hned v první minutě zahrozili domácí, když z vyložené pozice o hodně minuli prostor brány. Po-té jsme převzali otěže hry my. Jan Matuška vystihl malou domů a školáckou chybu domácí obrany přetavil v naše vedení. Do dvacáté minuty jsme mohli navýšit vedení na 0:3 a mohlo být po zápase, jenže Ondřej Zach svůj průnik nasměroval do brankáře, při dorážce už byl atakován dvojicí obránců. Stejnou koncovku předvedl Jan Kaucký. Pomezní sudí domácí hráče pouštěl do zakončení i přes jasná postavení mimo hru. Hubený náskok jsme v první půli udrželi.
Ve druhém poločase se odehrával stejný obrázek hry. Jan Matuška mohl jít sám na brankáře. V osudném okamžiku si míč ukopl a ze zakončení nebylo nic. Když už se zdálo, že bychom mohli konečně vítězství ukopat, přišel trest. Centr z pravé strany, nedůraz při hlavičkovém souboji ve vápně a domácí hráč uklízí přímo k tyči - 1:1. O pár minut na to, přišla krátká malá domů na naší straně, nedůraz obránce u autové čary a smolná branka domácích. V našem závěrečném tlaku se měla kopat jasná penalta po ruce, jenže hlavní sudí nechal hru pokračovat. Na sporný moment koukal z pěti metrů.
Opět jsme si zápas prohráli svými chybami. Domácí z dvou šancí vstřelili dvě branky. My z pěti čistých šancí pouze jedinou. Na závěr bych zkritizoval špatný výkon všech sudích. Ale více to rozebírat nehodlám.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Popovice : Přestavlky - 4:1

A-mužstvo nastoupilo k dalšímu domácímu utkání. Ohraná písnička předešlých kol ( vedení ve všech zápasech, nakonec ztráta bodů v samotných závěrech utkání ) už nenechávala nikoho chladným. Naburcované mužstvo chtělo smůlu zlomit proti Přestavlkám.
V první půli se hrál opatrný fotbal s řadou nepřesností. Za zmínku stojí střela z otočky Josefa Kopeckého, která však nenašla prostor mezi tyčemi. Druhou největší šanci měl Jan Kašpar, ale ani jemu se na dvakrát nepodařila propálit přestavlcká zeď. V samotném závěru poločasu mohli jít do vedení hosté, ale Pavel Heřmánek samostatný průnik zastavil.
Vypadalo to, že o vítězi rozhodne jediná branka. Klid na domácí kopačky přinesl v 55. minutě Josef Kopecký, když po samostatné akci uklidil míč za záda brankáře hostů - 1:0. Přestavlky mohly srovnat krok, když se po zmatku domácí obrany sám před Pavlem Heřmánkem objevil Mastný. Svou střelou jen trefil nohy domácího brankáře. Rozhodující okamžik přišel v 70 minutě. Do té doby trápící se Jan Matuška vybídl k rychlému protiútoku Ondřeje Zacha, který kličkou překonal vyběhnutého brankáře Přestavlk. Ten akci hasil podtržením našeho hráče. Následovala jasná červená karta a pokutový kop, který s přehledem proměnil Pavel Borovec. Oslabené Přestavlky se zatáhly na svou polovinu a odolávaly našim útokům. Na 3:0 zvyšoval hlavou opět Josef Kopecký. Na 4:0 pak křižnou dělovkou David Kropáček. Skóre se mohlo zastavit na šesti, ale v jasných pozicích selhali Jan Matuška a Petr Vilímek. Místo toho jsme v 90. minutě podcenili standartní situaci, když mastný po přiklepnutí Kondášem propálil vše, co mu stálo v cestě. Důležité tři body snad přinesou klid na kopačky našich hráčů a ti ukáží, že s podávanými výkony patříme min. do středu tabulky.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Popovice : Struhařov - 1:3

První jarní utkání přineslo opatrný začátek derby. Popovice držely více míč na svých kopačkách. Hned v úvodu poslal M. Heřmánek hlavou míč těsně nad břevno brány soupeře. Matušku na dvakrát vychytal Pessr. Nejprve vyrazil jeho přímý kop a v druhé příležitosti likvidoval individuální průnik popovického útočníka. A tak přišlo potrestání na druhé straně, když nikým nehlídaný O. Hroch propálil z velkého vápna vše, co mu stálo v cestě. Popovice ještě více přimáčkly soupeře na jejich polovině, ale zmohly se pouze na obléhání vápna soupeře s nedotaženými útoky. Struhařov předvedl, jak má vypadat produktivita hostujícího celku. Z rohového kopu hlavičkoval Jan Veselý přímo do zad D. Sysla, od kterého se míč odrazil do branky Popovic. Dvě šance soupeře, dvě branky.

   V druhé polovině utkání se odehrával stejný scénář. V 55. minutě zatáhl Dvořák za záchrannou brzdu, když ve vápně fauloval J. Veselého. K    pokutovému kopu se postavil D. Sysel a se štěstím penaltu proměnil. Popovice se snažily proniknout pevnou struhařovskou obranou, ale většinou končily na Pessrovi nebo zakončení směřovalo mimo tři tyče. Jedinou branku domácích vsítil z pokutového kopu Vladimír Slepička. Popovický brankář si na míč sáhl poprvé v 70. minutě, když likvidoval šanci střídajícího Kocábka. V závěru si už Struhařov pohlídal dvoubrankový náskok a slavil první jarní body.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maršovice : Popovice - 3:2

Druhé kolo jarní stíhací jízdy za záchranou. Horká půda v Maršovicích, které se společně s Jankovem a Struhařovem budou prát o postup do I. B třídy.
V úvodu zápasu na nás soupeř podle očekávání klekl a přitlačil u naší branky. Klasicky jsme soupeři darovali rychlou branku, když po chybě obrany přišla křižná přihrávka, kterou ještě stihl zablokovat Jiří Hovorka, ale volný míč doklepával do prázdné brány hráč Maršovic - 0:1. Domácí branka ještě více nabudila. V 15. minutě nepochopitelně prošel míč do naší sítě přímo z rohového kopu kolem přední tyče, kde celou situaci podcenil Jan Kaucký - 0:2. Následný přímý kop orazítkoval břevno a 100% tutovku maršovický Žížala zakončil sobecky mimo tři tyče naší branky. Naše mužstvo ucítilo příležitost a postupně začalo přebírat držení míče a hnát se za snížením výsledku. Opět vše končilo na domácí obraně nebo nepovedenými střelami. Jiskru naděje vykřesal uklizenou ranou z přímého kopu Josef Kopecký - 1:2.
V druhé půli jsme přidali a vyrovnali hru. Soupeř dvakrát zakončoval mimo branku. Naše dobývání maršovické branky korunovala naše nová posila Ondřej Papež, který vystihl rozehrávku soupeře a uklidil míč za záda Pechače - 2:2. Domácí se najednou zatáhli do obrany a začali hrát na rychlé protiútoky. Když už to vypadalo na dělbu bodů, přišel rychlý kontr do naší obrany, křižná přihrávka přes celé vápno a zakončení do prázdné branky - 3:2. Naděje Popovic v závěru ještě udržel Pavel Heřmánek, ale zdramatizování výsledku se už nekonalo.
Když přestaneme dostávat laciné branky, někteří hráči se nepřestanou koncentrovat na hru zbytečnými dohady s rozhodčími a soupeřem, můžeme pomýšlet na lepší výsledky. Přeci jen dotahovat dvoubrankový náskok, ještě k tomu na půdě Maršovic není zrovna ideální situace.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Pravonín - 1:1

Popovice přivítaly soupeře z Pravonína. Hosté chtěli vsítit rychlou branku, v úvodu zápasu lépe kombinovali a vytvářeli si řadu příležitostí. Již v 17. minutě šli do vedení, když po rohovém kopu potrestal Petr Hoch nedůraz popovických hráčů a křižnou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Dělovku Vlasáka vyrazil Heřmánek mimo tři tyče, zakončení z hranice pokutového území orazítkovalo domácí tyč. Pak začali domácí přebírat otěže zápasu.  Do dvou gólových příležitostí se dostal Ondřej Zach, ale ani v jedné šanci se mu nepodařilo míč procpat za Doškáře. Před koncem prvního poločasu přišla třetí šance na srovnání výsledku, ale v obrovském závaru před bránou soupeře se nepodařilo míč procedit za houževnatě bránící hráče Pravonína.

V druhém polovině utkání nastoupily Popovice v obměněné sestavě s úkolem otočit stav utkání. Ale ani umístěné centry Matušky a rychlé výpady po křídlech nebyly receptem na obranu Pravonína. Tečku za zápasem mohl udělat Vlasák, který si nejlépe vyskočil na rohový kop, ale jasnou branku vyhlavičkoval z brankové čáry Jiří Hovorka. Když už to vypadalo, že se Popovicím nepodaří prostřelit dobře chytajícího Doškáře, vybral si brankář hostů slabou chvilku při krocení vysokého balónu, míč mu vypadl z rukavic a snadnou pozici proměnil dotírající Josef Kaňka.
Popovice branka nabudila. V závěrečném tlaku zneškodnila obrana soupeře společně s brankářem dvojitou tutovku Popovic. Potrestání tak mohlo přijít v 87. minutě, kdy střídající Žížala podrazil v pokutovém území hráče Pravonína a sudí Pesser bez váhání nařídil pokutový kop. K němu se postavil ostřílený exekutor Tomáš Babický, ale jeho šnůra v řadě proměněných penalt se zastavila na čísle 27., když přestřelil vysoko nad.

Nakonec si obě mužstva dělila po bodu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrchotovy Janovice : Popovice - 3:2

Naše mužstvo zamířilo na neoblíbenou půdu do Vrchotových Janovic. Soupeř, který se tuto sezónu pohybuje v horní polovině tabulky, si mohl upevnit svou pozici, my chtěli nějaký ten bodík urvat a stáhnout náskok mužstev, která jsou na tom bodově lépe.
I přes jasné pokyny trenérů na aktivní začátek zápasu, důraz v soubojích, napadání jsme opět začali ustrašeným dojmem. Špatně jsme kombinovali, dělali chyby a soupeř vyslal varování, když v úvodu dvakrát zahrozil střelami ze střední vzdálenosti. Na nemohoucnost mužstva se nemohl dívat Michal Heřmánek, který svým pohybem založil tři útoky našeho mužstva, z toho dvakrát zakončoval sám a jednou nahrával volnému Kaňkovi. Ani jedna střela našich hráčů však neměla gólové parametry. A tak jak je už pro nás tuto sezónu zvykem, trestalo se na naší straně, když po nedůrazu obrany se řítil sám na našeho brankáře Němec a bez menších problémů skóroval - 1:0. Našemu mužstvu se podařil srovnat krok, když standartní situaci Slepičky proměnil Jan Kašpar - 1:1. Pak ale přišla nešťastná závěrečná pětiminutovka, kdy se hráči asi už viděli v šatně. Janovice nás přimáčkly a hrozily z rohových kopů. První se naší obraně podařil odvrátit. Při druhém vyboxovaný míč krásně trefil z voleje záložník Janovic, Heřmánek ještě tento pokus vyrazil. Z dalšího pokusu domácích nastala stejná situace, vyboxovaný míč a z hranice pokutového území se nikým nehlídaný Sochůrek krásně trefil z voleje do šibenice - 2:1. Následovala třetí branka do šatny, když opět po chybě, se sám před Heřmánkem objevil Němec a završil poločasové skóre na 3:1.
V druhé půli jsme neměli co ztratit, vložili jsme všechny síly do útoku, zlepšili pohyb, napadání, důraz v soubojích a najednou to šlo. Domácí mohli hned ze začátku druhé půle přidat tečku za zápasem, ale Sochůrek trefil jen tyč. A to bylo vše. Janovičtí se zamkli na své půli a odvraceli útoky našich hráčů. Na špatném terénu Kaňkovi dvakrát v dobré příležitosti odskočil míč. Snížit se podařilo po rychlé ose Kaňka - Matuška a zakončující Papež - 3:2. Touha po vyrovnání byla znát. Papež centroval na zadní tyč a dobrý úmysl Slepičky umístit hlavou míč do protipohybu však těsně minul brankovou konstrukci. Rozhodující momenty přišly v závěru. Kaňka se v pokutovém území zasekávačkou zbavil obránce a v zápětí přišlo jasné podražení. Podle mého úsudku jasný pokutový kop, podle posouzení hlavního sudího ne. Náš útočník totiž ihned dohrával celou situaci a to prý bylo rozhodující. Druhým momentem byla gólová hlavička Michala Heřmánka, ale domácí podržel brankář.
Zaspaný první poločas utkání. Druhá polovina už byla z naší strany mnohem lepší, ale opět jsme dotahovali. Když přičteme produktivitu, která nás srazila i minulý zápas, není z toho zas ani bod.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Popovice : Křivsoudov - 3:2

Naše "A" přivítalo v dalších bojích o záchranu Křivsoudov.
Hráči na soupeře vlétli a odměnou byla rychlá branka Kaňky, který hlavou umístil míč do protipohybu Ptáčka. Hosté však nesložili zbraně. O tři minuty později se krásnou dělovkou do šibenice trefil Luboš Ptáček - 1:1. Hrál se útočný fotbal. Křivsoudov branka nakopla, hnal se do zakončení. Samostatný průnik Nedbala zastavil až Heřmánek. Popovice se oklepaly a zahrozily rychlou akcí, kdy po přihrávce Kaňky pálil z první M. Heřmánek. Jeho projektil orazítkoval pouze tyč. Brankář soupeře se za střelou jen otočil. Navýšení výsledku přišlo ve 28. minutě. Papež v pokutovém území vybojoval míč, přiklepl Kašparovi a ten se hlavou nemýlil - 2:1. Poločasové vedení však nevydrželo dlouho. Hosté zahrozili v závěru poločasu několika šancemi a odměnou jim bylo srovnání Nedbala, který byl po kolmici tváří v tvář Heřmánkovi úspěšný.
V druhé půli se odehrával stejný scénář. Domácí potřebovali všechny body, soupeř pečlivě bránil a hrál na rychlé protiútoky. Všechny se popovické obraně podařilo odvrátit. A tak se čekalo, kdy domácí vstřelí vytouženou třetí branku. Čerstvý Matuška zásoboval útok dobrými centry, Jakub Hovorka pálil ve vyložené šanci mimo. Když už to vypadalo na dělbu bodů, kopl Jan Matuška v 93. minutě přímý volný kop tak bravurně, že Ptáček se štěstím střelu vytáhl na břevno své branky a to byla chvíle pro domácího Kašpara, který dorazil míč do sítě a rozhodl o vítězství pro domácí Popovice.
Důležité body, posun v tabulce o jedno místo. Kdyby se podařilo na vítězství navázat i v Přestavlkách, dýchalo by se o mnoho lépe.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mezno : Popovice - 2:0


Naše "A" sehrálo důležitý zápas u posledního celku z Mezna. Mohli jsme urvat další body a polepšit si tak v cestě za záchranou v soutěži.
Jenže místo toho naše mužstvo sehrálo jeden z nejhorších zápasů v sezóně. V první polovině utkání se hrál nepohledný fotbal s řadou nepřesností a ani jedno mužstvo se do koncovky moc nedostávalo. Ojedinělou šanci zahodili naši hráči, když Josef Kaňka nedosáhl na střílený centr Josefa Kopeckého. Domácí měli jednu střelu, do středu brány.
V druhé polovině se naše hra zlepšila, ale opět hře chyběl klid. Největší šanci spálil Ondřej Papež, když se mu nepodařilo propálit hlouček hráčů v malém vápně. A tak z následující šance domácích přišlo potrestání v podobě branky, když rychle rozehranou standartní situaci zakončoval domácí útočník do prázdné brány. Naše mužstvo marně pálilo na domácí bránu, ale bez úspěchu. Domácí se dostali ještě k jedné příležitosti a opět gólové. Domácí útočník využil kolmice za naší obranu a ranou k tyče navýšil vedení Mezna.
Přišlo mi, že kdybychom hráli do večera, branku bychom stejně nevstřelili.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  úvodní stránka | vyhledávač | poslední aktualizace 02.03.2022
TOPlist   © Jan Holomek 2010 | ADMIN