Sezóna 2010/2011

Popovice : Olbramovice - 6:4                                                                           ( 4.6.2011 )

Poslední zápas sezóny 2010/2011, ve kterém mělo naše mužstvo ještě šanci na druhé místo v tabulce. Deštěm skrápěný trávník sliboval rychlý útočný fotbal. I přes nepříznivé počasí přišlo naše borce povzbudit hodně fanoušků. Pozměněná sestava určitě nenechala žádného fanouška klidným, ti se tak mohli dohadovat nad taktikou našeho trenéra Petra Slepičky.
Již od začátku zápasu bylo vidět, že soupeř z Olbramovic se o body popere a nenechá našim hráčům nic zadarmo. Prvních 5 minut drželi míč na svých kopačkách hosté. Udávali tempo hry, ale nijak zvlášť naší branku neohrozili. Na druhé straně jsme již z první veliké šance skórovali a nové útočné duo Kašpar - Veselý ukázalo, že fotbal se dá hrát jednoduše a účelně. Hosté rychle odpověděli, když Brdek mířil přesně k tyči - 1:1. Za dalších pět minut jsme výsledek opět otočili ve svůj prospěch, když Jan Kašpar vstřelil svůj druhý gól zápasu. Stejná situace a učebnicově stejný gól - Jan Veselý zatáhl míč po pravé straně, obešel obránce a předložil přesnou přihrávku Janu Kašparovi, který se podruhé nemýlil. Olbramovice opět rychle odpověděly. Střelu z velkého vápna vyrazil Pavel Heřmánek jen před sebe a dobíhající hráč Olbramovic měl snadnou úlohu 2:2. Naše publikum v chladném počasí zmrazila třetí branka Olbramovic. Po zaváhání obrany společně s brankářem podruhé skóroval Brdek. Náš Jan Kašpar přestřelil z malého vápna a pumelici Jana Matušky zlikvidoval olbramovický brankář. Nic náhodě nenechal náš kanonýr Josef Kopecký, který ještě do poločasu korigoval výsledek na 3:3. Šest branek za první poločas jasně naznačilo, že na mokrém terénu není všemu konec.
V druhé půli se opět do vedení dostal soupeř. Tečovaná střela Macháčka skončila až za zády našeho brankáře Pavla Heřmánka. Od této chvíli začal na hřišti fotbalový svátek. Šance střídala šanci na obouch stranách. Josef Kopecký prošel středem hřiště a nechytatelnou střelou opět srovnal stav výsledku - 4:4. Během pár minut na sebe potřetí upozornilo naše útočné duo, když Jan Veselý nadlidským sprintem proběhl okolo postraní čáry a přesnou přihrávkou dal šanci Janu Kašparovi na hatrik. Z vítězného pokřiku našich fanoušků bylo vidět, jak je tato útočná dvojice baví. Na druhé straně Macháček přestřelil, další hráč nepřekonal Pavla Heřmánka. Náš Josef Kopecký z otočky mířil přesně do šibenice, olbramovický brankář vytasil parádní zákrok. Olbramovice vložily všechny síly do závěrečného tlaku. Vytvořily si slibné šance, chvíli držely naše mužstvo semknuté u naší branky, ale gól se jim vsítit nepodařilo. Vše rozhodl Jan Kašpar, který po nahrávce Jana Veselého běžel sám na brankáře a s ledovým klidem rozhodl zápas. Svou čtvrtou brankou si vynutil úsměv na mnoha tvářích hráčů i fanoušků. Olbramovice byly důstojným soupeřem, na venkovním hřišti vstřelily čtyři branky, přesto jim to k vítězství nestačilo. Po zápase připutovala z řad z Fanoušků Struhařova zpráva, že Struhařov prohrál a my tak mohli slavit druhé místo. Ve vítězné euforii plácali diváci své hráče a za týden s nimi budou moci oslavit úspěšnou sezónu na závěrečné rozlučce.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Struhařov : Popovice - 0:0                                                                           
   ( 11.6.2011 )

Předposlední zápas této sezóny, klasické derby se Struhařovským mužstvem, se kterým jsme se v posledním měsíci potkali celkem dvakrát v pohárových zápasech, ve kterých obě mužstva uhájila svou domácí pevnost. Vítězně však nakonec z boje vyšel soupeř, který postoupil do finále tohoto poháru.
Veliká motivace z boje o druhé místo v tabulce přinesla rychlé, pohledné utkání se šancemi na obouch stranách. Hrál se těžký zápas s rychlým presingem a spoustou soubojů. Prvních deset minut udávali tempo hry domácí hráči. Dalekonosná střela nejprve skončila na břevně naší branky. Z přímého kopu mířili domácí těsně vedle tyče. Po čtvrt hodině hry se naše mužstvo zformovalo a začalo ohrožovat struhařovskou branku z rychlých protiútoků, rohových kopů a standartních situací. Z jednoho odraženého míče provětral Vladimír Slepička rukavice domácímu brankáři. Ani v jednom případě se našim hráčům nepodařilo dostat míč za záda brankáře Pessra. Na druhé straně se po půl hodině hry mohli dostat do vedení domácí hráči. Po chybě naší obrany a špatném zahrání ofsajd systému centroval Koblasa před bránu, kde stáli úplně osamocení dva domácí hráči. O. Veselý ve 100% šanci selhal na našem brankáři Pavlu Heřmánkovi, který reflexivním zákrokem vytěsnil jeho hlavičku.
Do druhé půle se šlo se stejnými pokyny, zlomit struhařovskou obranu a otočit utkání ve svůj prospěch. Naše mužstvo přidalo na důrazu a dostávalo se do více šancí. Z těsné blízkosti přestřelil branku Jakub Hovorka. Neprosadili se Jan Matuška, Josef Kopecký ani ostatní hráči. Na druhé straně zlikvidoval nájezd domácího hráče náš brankář, vsítěná branka nebyla uznána pro postavení mimo hru a nájezd Koblasy zastavil na poslední chvíli obětavým zákrokem Jakub Hovorka. Do závěru utkání ještě nastoupil Petr Slepička, který oživil útočnou hru, ale ani jemu se branka vsítit nepodařila a tak utkání skončilo smírně 0:0. Pěkné počasí přilákalo na derby veliké množství fanoušků, fotografy z místních novin, všichni viděli pohledný fotbal 2. a 3. mužstva tabulky. Utkání však o konečném pořadí nerozhodlo a vše uzavřou výsledky z posledního kola této sezóny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Votice B - 2:1                                                                    
            ( 4.6.2011 )

Soupeř z Votic si již v minulém kole zajistil postup do I.B třídy, a proto měli větší motivaci naši hráči, kteří chtěli potvrdit formu nejlepšího mužstva jarní části této sezóny. Na deštěm smáčeném trávníku se začal hned od úvodního hvizdu hrát rychlý útočný fotbal na obou stranách. Slibnou šanci zahodil Josef Kopecký, votický útočník na druhé straně mířil těsně nad. Opět jsme hrozili ze standartních situací a rohových kopů. Při jednom z nich posadil Jan Matuška přesně míč na hlavu Josefa Kopeckého a ten se nemýlil - 1:0. Votické hráče branka trochu zaskočila a my tak mohli zvýšit vedení. Jenže ve vyložených příležitostech selhali Josef Kopecký i Jan Matuška. Na druhé straně tak přišlo potrestání v podobě vyrovnání nešťastnou brankou, když Vladimír Slepička nešťastně při odkopu trefil votického hráče, od kterého se míč odrazil až do naší branky. Srovnaný stav vrátil soupeře opět do hry a nebezpečnými střelami ohrožovali našeho brankáře Pavla Heřmánka. My se znovu trápili v koncovce - po krásných akcích Heřmánek - Dvořák - Hovorka - Matuška - Kopecký ještě branka nepadla. Tíhu okamžiku na sebe vzal Jan Kaucký, který chladnokrevně překonal votického brankáře a potvrdil tak svou dobrou formu.
V druhém poločase se vše odehrávalo podle stejného scénáře. Popovičtí hráči předváděli pohledný útočný fotbal, ale nedařilo se přidat další uklidňující branku. Na druhé straně votičtí hráči přidali na důrazu a ohrožovali našeho brankáře z rychlých protiútoků. Ten vychytal dvě gólové šance a podržel tak naše mužstvo. V závěru ještě přihrával střídající Petr Slepička na branku Josefu Kopeckému, ta však nebyla uznána pro odmávání postavení mimo hru pomezním rozhodčím. Votice se pokusily o vyrovnání, ale veškeré pokusy kryla naše dobře hrající obrana.
Ve vyrovnaném zápase se spoustou šancí se hrál férový slušný fotbal s minimem nedovolených zákroků. My potvrdili svou jarní formu a pozici prvního mužstva jarní části této sezóny.

branky: Kopecký, Kaucký

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jírovice : Popovice - 3:0                                                                                ( 28.5.2011 )

http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/okres20110530.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Zdislavice - 3:1                                                                    
         ( 21.5.2011 )

Šlágrem 22. kola byl bez pochyby zápas o druhé místo mezi našimi Popovicemi a soupeři ze Zdislavic. Počasí nám opět přálo, jak už bývá v této sezóně zvykem, přišla i veliká divácká podpora a tak naši hráči mohli předvést, proč jsou nejlepším jarním mužstvem této sezóny a v tabulce hájí druhé místo.
Zápas začal ve svižném tempu. V 1. minutě se před naší branku protlačil zdislavický útočník, který ale pohořel na dobrém zákroku našeho brankáře Pavla Heřmánka. Soupeř byl v úvodu zápasu lepší, držel míč na kopačkách, kombinoval a dostával se do zakončení. Dobře hrající obrana ve složení Hocek, Slepička, Hovorka, Kašpar odrážela zdislavické útoky. Na druhé straně si naši hráči vytvořili pár šancí, z první veliké příležitosti skóroval náš střelec Josef Kopecký, když si před bránou sklepl balón a přesným half - volejem nedal Klenotovi šanci. Zdislavice se dále tlačily k naší bráně. Ve 20. minutě přišel krutý trest, když jeden z našich hráčů zahrál v pokutovém území nešťastně rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop, který zdislavice s přehledem proměnily - 1:1. Po obdržené brance se naše mužstvo jakoby zatáhlo a přenechalo iniciativu zápasu soupeři. Ten se dostával do slibných šancí, které hasil náš brankář.
Druhá půle přinesla divákům nádherný fotbal. Naši hráči se semkli a na všech postech hráli zodpovědně s chutí zahrát si fotbal. Přitlačili jsme soupeře na jejich polovinu a vytvořili si plno šancí, z rohových kopů, standartních situací, přechodů přes křídla, ale i středem hřiště. Všechny pokusy likvidoval brankář Klenot nebo střely končily mimo bránu. Na druhé straně se v 70. minutě po standartní situaci zranil náš brankář Pavel Heřmánek. To naše hráče ještě více semknulo a bylo jen otázkou času, kdy padne branka. Další dobývání zdislavické branky ukončil Josef Dvořák - 2:1. V závěru ještě po faulu na Josefa Kopeckého proměnil penaltu dobře hrající Jan Matuška, který tak ozdobil svůj dobrý výkon brankou. Naši hráči opět potvrdili svou jarní formu a získali do své tabulky další tři body. Diváci viděli nádherné utkání se šancemi na obouch stranách - v zápase o druhé místo daly Popovice více branek a zaslouženě vyhrály.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maršovice : Popovice - 1:1                                                                       
    ( 15.5.2011 )

Naše "A" vyrazilo na těžký zápas do Maršovic. Pokyny trenéra Petra Slepičky byly jasné, hrát zodpovědně na všech pozicích a ukázat, že na druhém místě v tabulce nejsme náhodou. Maršovičtí rozehráli zápas hodně svižně a hned po začátku zápasu rozehráli míč na levého útočníka, který se v 10. vteřině zápasu řítil sám na brankáře. Svůj únik však nedotáhl do gólového konce. Naši hráči pohledně kombinovali, nechvátali do útoku, vyměnili si několikrát míč z jedné strany obrany na druhou a hrozili z přechodů přes střed hřiště i strany. V 10. minutě zahrával trestný kop z levé strany velkého vápna Vladimír Slepička a míč nasměroval přímo do brány. Hlavní rozhodčí po konzultaci s pomezním branku neuznal. Dále jsme si vytvořili pěkné šance, závary před bránou hasil maršovický brankář nebo obrana. Josef Kopecký dvakrát přestřelil, při hlavičce Michala Heřmánka už naši fanoušci zvedali ruce, ale míč o kousek minul horní část brány. Maršovičtí tak udeřili z ničeho nic. Po dlouhém autovém vhazování se míč odrazil až k hráči, který se hlavou trefil do protipohybu Pavla Heřmánka. Po obdržené brance na nějaký čas převzal tempo hry soupeř. Do šatny mohl na 2:0 ještě zvýšit domácí hráč, který se po nepozornosti naší obrany řítil sám na bránu. Jeho průnik vychytal Pavel Heřmánek.
Do druhého poločasu jsme šli z kabiny s pokyny na zvrácení hry a všichni hráči je plnili ukázkově. Prvních dvacet minut jsme Maršovice nepustili do hry. Přitlačili je v jejich vápně a čekali, která z mnoha šancí padne do brány. Svou první branku za Popovice střelila naše jarní posila Ondřej Vondruška, který z trestného kopu napálil míč čistým nártem a vymetl maršovickému brankáři všechny pavučiny - 1:1. Byli jsme na koni a vidina druhé branky byla hodně reálná. Jenže 15 minut před koncem se na hřišti začalo jiskřit, přicházely zbytečné fauly na obouch stranách, hra se kouskovala a bylo po tlaku. V závěru se ještě v nastaveném čase mohl trefit Josef Kopecký, jeho střela minula o 20 cm branku. Za bod z půdy Maršovic jsou hráči spokojeni a za předvedou hru zaslouží pochvalu. Za týden si to rozdáme o druhé místo se Zdislavicemi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Pravonín - 3:0
                                                                                ( 7.5.2011 )

Po nevydařeném středečním pohárovém utkání, kdy většina hráčů zahrála pod svými možnostmi, přišel reparát proti Pravonínu. Pokyny byly jasné! Při výhře si v polovině jarní části zajistíme setrvání v okresním přeboru i na příští sezónu a zbytek zápasů můžeme dohrávat v klidu s myšlenkami na pěkné umístění v tabulce.
Začátek zápasu patřil hostům. Drželi míč, byli pohyblivější a z několika málo šancí se pokoušeli vytěžit branku. V 15. minutě hasil pravonínský útok brankář Pavel Heřmánek, když za cenu žluté karty musel faulovat pronikajícího útočníka Pravonína. Naši hráči okoukli soupeře a začali se také tlačit do soupeřovy branky. Jako první rozveselil publikum Petr Slepička, když si svým typickým způsobem pohrál se stopery a pak nechytatelnou střelou nedal šanci brankáři. Opět jsme hrozili ze standartních situací, rohových kopů. Druhý gól po krásné přihrávce Ondry Vodrušky přidal opět Petr Slepička a svou radost dal domácímu publiku zřetelně najevo - 2:0. Do poločasu se mohlo odcházet za mnohem příznivějšího stavu, Josef Dvořák nastřelil břevno, ostatní průniky vychytal pravonínský brankář.
Druhá půle se nesla ve stejném nasazení. Hra ze zabezpečené obrany a rychlý přesun do otevřené soupeřovy obrany. Plno starostí měl opět brankář soupeře, všechny pokusy našich střelců vychytal. Na druhé straně musel mít smíšené pocity náš brankář Pavel Heřmánek. Nejprve rozhodčí neodpískal signalizované postavení mimo hru a pronikajícího hráče Pravonína musel zastavit až náš brankář. Zanedlouho mu zas radost z pohotového zákroku zkazil pomezní rozhodčí signalizovaným ofsajdem.
V závěru zápasu jsme se hnali za třetí brankou, která se podařila vstřelit až střídajícímu Jiřímu Janečkovi. Odměnou za tento výkon je hráčům druhá příčka v tabulce.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teplýšovice B : Popovice - 5:2           
                                                          ( 1.5.2011 )

Naše "A" vstoupilo do dalších bojů o body na půdě Teplýšovic. Již od začátku bylo jasné, že soupeř bude kvalitní a popere se o tři body. V úvodu zápasu jsme neplnili pokyny trenéra Petra Slepičky, hráli vlažně, nepřistupovali k hráčům a nechodili do soubojů. Teplýšovice nás přehrávaly a odměnou jim bylo rychlé vedení 2:0. Rychlou odpověď mohl přidal Josef Kopecký, ale z pozice před brankářem Teplýšovic přestřelil bránu. Po pár minutách ještě nastřelil hlavou břevno. Tyč zazvonila i na naší straně, když teplýšovický Vosička zatáhl míč po pravé straně, nacentroval před bránu a osamocený útočník nastřelil břevno. Další průnik zneškodnil Pavel Heřmánek. Hrálo se na obě strany, šance střídala šanci. Petr Slepička z další šance nastřelil tyč, z protiútoku Teplýšovice zvýšily vedení už na 3:0 po trefě Kukače. V druhém poločase jsme zlepšili hru, přístup. Diváci viděli z naší strany hned několik šancí, jednu z nich proměnil Josef Dvořák. Na druhé straně se opět rozvlnila naše síť, když hráči Teplýšovic na několik pokusů prostřelili našeho brankáře i obránce Radima Hocka. Pohledný zápas pro diváky přinesl náš další gól po druhé trefě Josefa Dvořáka. Podruhé se nám podařilo nastřelit i břevno. Na druhé straně završily svůj pěkný výkon Teplýšovice brankou na 5:2. Kukač zatáhl míč po levé straně na střed a přesnou technickou střelou vymetl pavučinu v brance.
Utkání rozhodovaly zkušenosti a lepší hra Teplýšovic. Naše mladé mužstvo pocítilo první jarní porážku této sezóny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Vrchotovy Janovice - 3:2                                                             ( 23.4.2011 )

18. kolo jarní části sezóny 2010/2011 proti sobě postavilo naše A - mužstvo a soupeře z Vrchotových Janovic. Další zápas s mužstvem bojujícím o záchranu sliboval pohledný duel s šancemi na obou stranách. Krásné počasí přilákalo veliké množství diváků, kteří si mohli užít fotbalové odpoledne povzbuzováním našich hráčů a dovést je k dalšímu vítězství. Hlavní sudí Konvička odpískal začátek zápasu přesně v 17:00.
První patnáctiminutovka byla z pohledu obou mužstev dost opatrná. Soupeř, který svou bojovností ukázal, že se o body na naší půdě porve, si vytvořil prvních pár slibných šancí, které nedotáhl do konce. Střely mířily mimo bránu nebo je blokovala naše obrana. Hrálo se převážně ve středu pole bez větších šancí na obou stranách. Popovice zahrávaly několik standartních situací, všechny však bez gólového efektu. První udeřili hosté, když po nešťastně odraženém míči pronikal sám na Pavla Heřmánka janovický Bursík a mířil přesně - 0:1. Zajímavá je určitě zmíňka o tom, že naše mužstvo ve většině jarních zápasech této sezóny právě ve 25. minutě utkání vždy inkasuje. Rozhodující okamžik zápasu přišel ve 35. minutě. Janovický útočník nedokázal na dvakrát překonat našeho brankáře Pavla Heřmánka. Za stavu 0:2 pro hosty by se zápas vyvíjel určitě jinak. Při signalizaci konce první půle janovického trenéra směrem k hráčům však udeřilo naše mužstvo. Konkrétně Josef Kopecký svou přesnou hlavičkou do protipohybu brankáře srovnal gólem do šatny na 1:1.
V druhé polovině zápasu jsme začali být aktivnější a čekali na chyby soupeře. Tomu kupodivu brzy došly síly a tak jsme měli více ze hry. Odměna přišla po rychlé ose Veselý - Slepička - Kopecký. Jan Veselý zatáhl míč přes polovinu hřiště, nahrál do pravého křídla Petru Slepičkovi, který předložil přesnou přihrávkou snadnou práci pro zakončujícího Josefa Kopeckého. Náš tým byl na koni. Hnal se za navýšením výsledku. Jak už je zvykem našich hráčů, drží své diváky napjaté až do konce zápasu. Po faulu v pokutovém území nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop. Ten s přehledem proměnil janovický Střihavka. Blížil se konec zápasu a myšlenka na dělbu bodů neuspokojovala ani jedno mužstvo. Tečovanou střelu vychytal náš brankář. Na druhé straně jsme v 90. minutě zahrávali rohový kop. Jedna z posledních šancí na ohrožení janovického brankáře. Ondřej Vondruška nacentroval prudký míč na zadní tyč a jeho nahrávku akrobatickým skokem uklidil do brány Jan Veselý. Konec zápasu jsme si už pohlídali a oslavili další tři body a prodloužení jarní neporazitelnosti.
Z Benešovského deníku: http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/okres20110426.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přestavlky : Popovice - 3:3           
                                                                ( 16.4.2011 )

Naše A-mužstvo vyrazilo na druhý po sobě jdoucí venkovní zápas do Přestavlk. Domácí mužstvo potřebovalo body a my si chtěli prodloužit jarní neporazitelnost, zápas tak sliboval pěknou podívanou.
V začátku zápasu jsme nastavili tempo hry my, když po několika střelách vedle branky zůstávalo skóre neměnné. V první naší velké příležitosti podržel domácí dobře chytající brankář Magnus. Po zahrání standartní situace nejprve vychytal hlavu našeho Josefa Kopeckého a následně v leže i dorážku Jana Kašpara. Hosté hráli na rychlé přenesení hry na své útočníky a hrozili ze standartních situací. Ve 20. minutě si vybrali slabší chvilku oba brankáři. Nejprve náš Pavel Heřmánek  neudržel lehkou střelu a nabídl tak vedení domácím. Po několika minutách na druhé straně propustil za svá záda lehkou střelu Josefa Kopeckého domácí brankář a hrálo se od začátku. Utkání přinášelo šance na obouch stranách. V samostatném úniku vychytal Petra Slepičku brankář, předcházela přesná přihrávka Jana Kauckého. Nedařilo se nám domácí ohrozit ani z rohových kopů, a tak přišlo potrestání na druhé straně. Po zahrání standartní situace vyboxoval náš brankář přes hradbu těl míč jen před sebe, kde nikým nepokrytý přestavlcký hráč zavěsil do odkryté branky - 2:1. V prvním poločase se už nic převratného nestalo.
V druhé půli se naši hráči hnali za vyrovnáním. Vytvořili si řadu šancí, ale žádná z nich neměla gólové parametry. Domácí hráči hrozili z rychlých protiútoků, všechny ale likvidovala naše obrana včele s naším dobře hrajícím kapitánem Radimem Hockem. Přestavlky zahrávaly několik standartních situací. Při jedné z nich se míč odrazil k jejich hráči, který míč uklidil přesně k tyči - 3:1. Pravidlo nedáš - dostaneš bylo v tomto zápase příliš častým faktorem, které rozhodovalo o  výsledku utkání. Domácí publikum začalo pomalu věřit ve vítězství. Ještě v 81. minutě byl stav utkání 3:1. Pak ale přišel dokonalý tah našeho trenéra Petra Slepičky. Vystřídal bojovného Jana Kauckého za namotivovaného Jana Matušku. Po samostatné akci Josefa Dvořáka přišel nedovolený zákrok v pokutovém území a hlavní rozhodčí Míka nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jan Matuška a radost našich fanoušku naznačila, že závěr zápasu přinese opravdové drama. Opařené mužstvo Přestavlk muselo odolávat popovickému závěrečnému tlaku. V 88. minutě si postavil míč před pokutovým územím Jan Matuška a přes hradbu těl přesně trefil horní polovinu branky a nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Naše mužstvo bylo na koni a fantastický obrat mohl ještě zpečetit Josef Kopecký. Jeho branka nebyla uznána pro předcházející faul našeho hráče. Utkání nakonec skončilo smírně 3:3. Lepší pocity ze zápasu si ale odvážejí naši hráči. Neporazitelnost našeho mužstva byla prodloužena na pět mistrovských zápasů.

Z Benešovského deníku: http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/okres20110418.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Divišov : Popovice - 1:2           
                                                                   ( 9.4.2011 )

Naše "A" vyrazilo na další zápas do Divišova. Tři body z minulého zápasu zanechaly na mužstvu potřebný klid, který se projevil i na hře Popovic. Pozměněná sestava podle taktiky trenéra Petra Slepičky nezačala vůbec dobře. Po prvním centru domácích mířil neobsazený divišovský hráč na zadní tyči těsně vedle. O pár minut později po chybě našeho obránce běžel sám na brankáře opět divišovský hráč, který situaci nevyhodnotil dobře a nedostal se ani k zakončení. Poté se naše obrana zformovala a hráči začali plnit své úkoly. Začali jsme mít více ze hry, lépe jsme přistupovali k soupeři, pohledně kombinovali, pokrývali si balóny, které nám soupeř odebíral jen za cenu nedovolených zákroků. V první velké příležitosti Ondřej Vondruška přesnou přihrávkou mezi obránce našel rozběhnutého Jana Kauckého, který mířil vedle. Dále jsme hrozili z velkého počtu standartních situací. Z jedné z nich se podařilo nekompromisně hlavou skórovat Josefu Kopeckému. Celé akci předcházel milimetrový centr Ladislava Slepičky - 0:1. Hosté zaskočeni naší agresivní hrou nevěděli jak ohrozit popovickou branku. Většinu balónů směřovaných na útočníka Pekárka bez problémů likvidoval Jan Veselý. Ojedinělé střely zas blokoval dobře hrající Radim Hocek. V další naší veliké příležitosti neskóroval ani Petr Slepička.
Po přestávce jsme nesmyslně přenechali iniciativu zápasu hostům, pustili je dohry a ti začali ohrožovat naši branku. Prvních pár domácích útoků naznačilo, že jestli budeme hrát dále pasivně, budeme potrestáni. Když už se povedlo domácím překonat brankáře Pavla Heřmánka, zastoupil ho na čáře Vladimír Slepička. Vyrovnání přišlo ze standartní situace. Špatné pokrytí soupeře v našem vápně znamenalo gól z hlavy divišovského hráče v naší síti. Branka však naše mužstvo jako v předcházejícím zápase nepoložila, ale nabudila k větší aktivitě. Ve veliké příležitosti si míč příliš předkopl Michal Heřmánek a dal tak možnost jeho únik přerušit divišovskému brankáři. V další naší šanci zatáhl míč po pravé straně až do vápna soupeře Pavel Žížala, vystřelil, odražený míč se odrazil k Josefu Kopeckému a ten otočil výsledek v náš prospěch - 1:2.
V závěru jsme ještě mohli zpečetit výsledek, když do otevřené obrany šli dva naši hráči na jediného obránce, Petru Slepičkovi se však nepodařilo posunout míč na nabíhajícího Jana Matušku.
Domácí si závěrečný tlak nevytvořili a tak jsme oslavili třetí jarní výhru po třech jarních kolech!

Z divišovského webu: http://www.viga.cz/TJJawaDivisov/?Pattern=20110411140200.xsl&Count=1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Miřetice - 2:1                                                                             ( 2.4.2011 )

Druhý zápas našeho "A" v  jarní části sezóny 2010/2011 po předehraném zápase ve Štěpánově otevřel jarní část roku 2011. Naši hráči byli během zimní přípravy výborně fyzicky i psychicky připraveni na první zápas proti soupeři z Miřetic.
Skvělé počasí přilákalo na sto lidí a naši hráči se tak mohli těšit z výborné kulisy. Samotný zápas však nezačal podle našich představ. Už ve druhé minutě si po individuální akci zaběhl před velké vápno technicky vybavený Pavlečko a přesnou střelou k tyči poprvé rozvlnil popovickou síť. Rychlý gól však naše hráče nerozhodil a zápas probíhal dál podle pokynů trenéra Petra Slepičky. Zápas zajímavý pro diváky přinášel šance na obou stranách. Naše mužstvo si vytvořilo několik příležitostí, ale vychytal je miřetický brankář nebo mířili mimo branku. Slibných bylo také pár rohových kopů, ale ani z nich se nám nepodařilo skórovat. Na druhé straně se po závaru ocitl sám před našim brankářem miřetický útočník, Pavel Heřmánek ho však vychytal. Miřetice hrozily i z dobře nacvičených autových vhazování. Ke gólu se také nepropracovaly a tak jsme udeřili na druhé straně. Michal Heřmánek zatáhl míč středem a milimetrovou nahrávkou našel J. Kopeckého, který mířil přesně - 1:1. Důležitý gól ještě více nabudil naše hráče. Po dalším rohovém kopu zůstal v malém vápně úplně sám J. Kopecký a jeho přesná hlavička otočila výsledek v náš prospěch.
Do druhé půle jsme šli s jasnou taktikou, pohlídat výsledek, nedostat gól a využít otevřenou obranu hostů k rychlým protiútokům. Naši hráči vč. výborně hrající obrany plnili trenérovy úkoly přesně a pustili hosty k minimum šancí. Miřetičtí hráči se těžko dostávali do našeho vápna. Největší jejich šanci, po mylném ukončení hry našimi hráči bez píšťalky rozhodčího vychytal Pavel Heřmánek . Popovické mužstvo zkoušelo završit výsledek z protiútoků, ale branky se nedočkalo. V druhé půli se již nic důležitého nestalo a tak mohli naši hráči slavit s publikem výhru 2:1. Miřetice byly dobrým soupeřem s vynikajícími hráči v poli a dokázaly, že jejich umístění v tabulce je výsledkem jejich pohledné hry.. Naše mužstvo se na výhru hodně nadřelo a o to více ho výhra semkla do dalších bojů.
Z Benešovského deníku: http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/okres20110404.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trhový Štěpánov : Popovice - 0:4
                                                               ( 20.11.2010 )

Naši borci vyrazili na předehrávku prvního jarního kola této sezóny do Trhového Štěpánova. Soupeř v této sezóně nepředvádí takový fotbal, jaký se od něj očekává, proto bylo jasné, že tři body z tohoto utkání nejsou nemožné. Utkání začali aktivněji domácí hráči, kteří prvních třicet minut tvořili hru. Naše dobře hrající mužstvo nepustilo štěpánovské do žádné koncovky, okouklo hru soupeře a převrátilo během 15 minut utkání ve svůj prospěch. Po několika šancích se první trefil dobře hrající Jan Kaucký. Druhý gól přidal Vladimír Slepička, který chytrou střelou nachytal domácího brankáře. Tečku za prvním poločasem udělal Josef Kopecký, který po samostatném úniku po levé straně přidal třetí gól. Důležité bylo pohlídat si začátek druhé poloviny utkání, nedostat gól a třeba i nějaký ještě přidat. Všechno probíhalo podle plánu. Nalomený Štěpánov nevyvinul žádný tlak na naší bránu a tak diváci počítali další gólovky na na naší straně. Rychlou čtvrtou branku přidal Petr Slepička a bylo pomalu jasné, že domácím se už s výsledkem moc dělat nechce. Následovaly další šance Petra Slepičky, Jana Kauckého, Josefa Kopeckého a Michala Heřmánka, který ani na dva pokusy neprocpal míč za záda dobře chytajícího brankáře Štěpánova. Mužstvo předvedlo kolektivní výkon a právem vyhrálo. Na konci si mužstvo společně se svými fanoušky zakřičelo vítězný pokřik a odjelo na závěrečnou rozlučku s podzimní části této sezóny.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olbramovice : Popovice - 1:2
                                                                      ( 13.11.2010 )

Poslední kolo podzimní části sezóny 2010/2011, ve kterém naše mužstvo zavítalo do Olbramovic. Po čtvrtečním sezení "TETA" si všichni hráči uvědomovali důležitost tohoto zápasu a přistoupili k němu s patřičnou zodpovědností. Začátek zápasu napověděl, že půjde o vyrovnané utkání a body získá mužstvo, které neudělá chyby. První střelu na bránu měli olbramovičtí hráči, ale míč směřoval do prostředka brány a nijak neohrozil našeho brankáře. Poté pomohl k nedorozumění mezi našim obráncem a brankářem silný vítr. Zaváhání, ale Olbramovice nepotrestaly. K dalším vážnějším šancím naše dobře hrající obrana hosty nepustila. Z naší strany přišel rychlý protiútok, ve kterém Petr Slepička zatáhl míč po levé straně a levou nohou přesně našel hlavu Michala Heřmánka, který se nemýlil. Z pohledu diváka bylo určitě zajímavé sledovat jeho přesně načasovaný sprint přes celé hřiště zakončený nekompromisní hlavičkou. O poločasové přestávce si naši hráči řekli, že nepustí Olbramovice do zakončení a přidají druhou branku. Druhý poločas zápasu se odehrával ve stejném tempu. Olbramovice hrozily z dlouhých autů a rohových kopů. Všechno nebezpečí odvrátila obrana a tak přišla naše chvíle. V 55. minutě vystřídal Pavla Žížalu Jan Matuška, okamžitě se ujal rohového kopu, ze kterého zvýšil na 0:2 Jakub Hovorka. Na 0:3 mohl ještě zvyšovat Michal Heřmánek. Na poslední chvíli se mu do střely postavil domácí hráč. Olbramovice se však nevzdaly. Z dalšího autového vhazování se jim hlavou podařilo snížit na 1:2. Přišel závěrečný tlak domácích, který naše obrana s pomocí brankáře ustála a naše mužstvo se tak mohlo radovat ze zisku tří bodů.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Popovice : Struhařov - 2:3
                                                                           ( 23.10.2010 )

Derby okresní soutěže, ve kterém se očekávala veliká divácká kulisa, opak byl však pravdou. Naše mužstvo nabuzené po vítězství vstoupilo do utkání špatně, když v 10. minutě prohrávalo 0:2. Nejprve se po zahrání rohového kopu trefil do tyče struhařovský Kaňka, odražený míč si na vápně zpracoval Pessr a střelou z voleje trefil spojnici brány. V druhém případě se vše odehrálo podobně. Po závaru před bránou se k míči první dostal struhařovský Pospíšil, který střelou zpoza obránce nedal brankáři šanci. Po dvou gólech se Struhařov zatáhl a dal nám tak šanci na vrácení do hry. Po několika šancích se nám do poločasu podařilo snížit, když Petr Slepička dostal do sítě míč s pomocí soupeřova obránce. Do druhého poločasu jsme šli s úkolem přehrát soupeře bojovností a vstřelit co nejrychleji vyrovnávací branku. Vše šlo podle plánů, když prvních 15 minut druhé půle jsme měli více ze hry a vytvořili si několik gólových šancí, ve kterých soupeře podržel jejich brankář. Z dalšího zahraného rohu se podařilo vyrovnat Josefu Kopeckému, který tak Struhařov do jisté míry rozhodil. Naši hráči se jakoby spokojeni s remízovým stavem zatáhli a místo toho aby soupeře dorazili další brankou, hrál se fotbal ve středu hřiště bez větších šancí na obou stranách. Struhařovu se však podařilo otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch, když v 85. minutě dostal přihrávku za obranu Semerád, který se nemýlil a vystřelil svému týmu tři body.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Votice B : Popovice - 3:2                                                                             ( 30.10.2010 )

Souboj "Davida s Goliášem" - jedna z nejmenších vesnic hrající druhou třídu okresního přeboru proti votickému B. Naše mužstvo jelo do Votic ukázat našim nepřejícím divákům, kteří se přijeli podívat na brankový "kolotoč", že umíme hrát fotbal a v okresní soutěži sehráváme vyrovnané zápasy. Zápas začal ve vysokém tempu. Domácí hráči podle očekávání chtěli vstřelit rychlý gól a převzít zápas do svých rukou. Narazili však na silný odpor našich hráčů, kteří na všech postech hráli zodpovědně, rychle přistupovali k soupeři a plnili své úkoly. K překvapení všech jsme se jako první v 7. minutě ujali vedení , když po zahrání rohového kopu zavěsil hlavou Josef Kopecký, který tak odčinil svůj neproměněný průnik na domácího brankáře, předcházející této gólové situaci. Votice rychle odpověděly, když po centru na zadní tyč se z voleje přesně trefil domácí hráč. Votice ucítily možnost, vypracovaly si několik gólových situací, všechny ale vychytal popovický brankář Pavel Heřmánek. Neproměněné šance jakoby sebraly domácím sebevědomí a my jsme začali mít více ze hry. Pohledně jsme kombinovali, vytvářeli si rychlé přechody, hráli tvrdě a soupeři odebírali míče. Odměnou byl druhý gól, který zařídil opět Josef Kopecký. V neobvyklé situaci Votice nevěděly, jak na naše hráče zahrát. Z další naší šance Michal Heřmánek  nastřelil pouze břevno od kterého se míč odrazil na bran


  úvodní stránka | vyhledávač | poslední aktualizace 02.03.2022
TOPlist   © Jan Holomek 2010 | ADMIN