Sezóna 2013/2014

Popovice : Maršovice - 1:0 ( 1:0 )

Naše "A" přivítalo težkého soupeře z Maršovic, který v loňském roce hrál I.B třídu a určitě pomýšlí na návrat do vyšších sfér. Předvedl to minulý týden, kdy Maršovice soupeři z Načeradce nadělily 8:0.
Jenže od začátku hráči soupeře narazili na připravené Popovice, kteřé OP nehrají čtvrtým rokem jen tak pro nic za nic. Pokyny trenéra Jiřího Páva byly jasné, nezaspat začátek a odolat úvodnímu tlaku soupeře. Maršovice na nás opravdu vlétly, vytvořily si tlak, který se však rozbíjel o dobře hrající obranu. Soupeř nejvíce hrozil ze standartních situací a rohů. Všechny obrana společně s brankářem zlikvidovali. Ve 30. minutě musel mužstvo podržet Pavel Heřmánek. Jakub Hovorka spálil šanci na otevření skóre. Celé mužstvo pracovalo jako celek, nechybovalo a nedalo soupeři kousek prostoru. Ve 35. minutě vystihl rozehrávku obránců Michal Heřmánek, namířil si to přímo na roh velkého vápna a křižnou dělovkou na zadní tyč nedal brankáři hostů šanci - 1:0. Opaření hosté do polačasu už nic nepředvedli.
V druhé půli se odvíjel stejný obrázek hry. Maršovice lépe kombinovaly, ale zastavovaly se před naším vápnem. 100% šanci z rohového kopu zahodil hlavou Leoš Filip. Pak se hra začala kouskovat, což méně svědčilo soupeři, který vyšel z tempa a nijak více už naší bránu neohrozil. Maršovice byly lepším týmem, chtěly hrát fotbal, ale tři body získalo mužstvo, které se před zápasem semklo a bojovností zvítězilo.
Divišov : Popovice - 2:0

Naše mužstvo přijelo na horkou půdu do Divišova. Zvěsti a předešlé výsledky naznačovaly, že nepůjde o lehké utkání.
Sehrálo se vyrovnané utkání. Ihned na začátku zápasu jsme se mohli okamžitě ujmout vedení, Michal Heřmánek se řítil sám na brankáře, ale zvolil nejhorší možné zakončení střelou do náruče brankáře, z dorážky přestřelil prázdnou bránu. Pak zahrozili domácí z několika nedotažených situací. Když míč utekl i Leošovi Filipovi přišlo potrestání na druhé straně. Nahrávka na stínícího hráče prošla až za záda našeho brankáře. Hráč v takovémto prostoru nemůže přijímat balón, musí být obráncem odtlačen z nebezpečného prostoru. V druhé půli se odvíjel stejný obrázek hry. Nemohoucnost naší koncovky, nedotažené útoky předznamenávají, proč se nám za tři zápasy podařilo vstřelit jednu branku. Na druhé straně se vyznamenal domácí útok. Nejprve se dělovka divišovského útočníka nevešla mezi tři tyče. Po-té si udělal Pekárek dobrý den z Jakuba Hovorky a střelou k tyči uklidnil své spoluhráče - 2:0. Stejný hráč mohl utkání o pár minut uzavřít, ale nevyzrál na Pavla Heřmánka. Bez útočníka se nám budou zápasy těžko vyhrávat.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Popovice : Jírovice - 1:2

Odehrál se zápas podprůměrné úrovně. Jirovice klasicky nakopávaly dlouhé míče a doufaly v nějaký protiútok. Popovice se těžko prosazovaly a v první půli nijak neohrozily branku soupeře. Ve 40. minutě se po druhé žluté kartě nechal zbytečně vyloučit David Stibůrek.
V druhé půli se hrál stejně nepohledný fotbal. Domácí si nebyli schopni nahrát na pět metrů, nevytvořili si souvislejší tlak a dlouhé nakopávané míče s přehledem likvidivala těžkotonážní obrana soupeře. A tak přišlo potrestání. Z nepochopitelných důvodů levý obránce Slepička vyklidil svůj prostor a Pokorný měl tak spousty času na to, aby svůj lob přes brankáře provedl na 100%. Přeci jen se Popovice dočkaly vyrovnání, když z ojedinělé šance skóroval Leoš Filip. Domácí byli na koni, ale místo závěrečného tlaku faulovali a pustili soupeře k poslední standartní situaci, ze které soupeř trefil šibenici domácí brány. Podprůměrné utkání zvládl lépe soupeř a v deseti bral všechny body.
SK Načeradec : Popovice - 6:0

"A" mužstvo po špatném individuálním i týmovém výkonu prohrálo vysoko v Načeradci 6:0. Domácí v první půli potrestali všechny naše chyby a do kabin si nesli čtyřbrankové vedení. V druhém poločase jsme hru zlepšili, ale na vstřelení branky to nestačilo. I se štěstím udrželo domácí mužstvo čisté konto svému brankáři, když při dvou závarech obránci odkopávali míč z brankové čáry. Načeradčtí hráli na rychlé protiútoky a do otevřené obrany se jim podařilo zavěsit ještě dvě branky. Špatný výkon v zápase o "šest" bodů potvrdil špatnou situaci popovického fotbalu. Klíčoví hráči na marodce, "přibouchnutý palec u ruky do dveří od auta" a další výmluvy těsně před zápasem nasvědčují o přístupu některých hráčů. Pokud se mužstvo nesemkne a bude se na hřišti okřikovat, nadávat si a vyčítat si největší maličkosti, můžeme pomýšlet na boje o záchranu v této soutěži. Tímto bych chtěl všechny hráče vyzvat, aby se každý zamyslel, co může pro naše mužstvo udělat! Ve finále to hrajeme pro zábavu a takovýto přístup, hra a nasazení v zápasech jen vyvolají špatnou náladu a negativní přístup.
Neveklov : Popovice - 6:1

Naše "A" udělalo opět ostudu a na půdě lehkého soupeře z Neveklova inkasovalo šest branek. V první půli hrálo vyrovnanou partii, bylo lepší na míči, ale domácí šli přesto do vedení. Poločas 1:0, 45 minut před námi, nic nemožného. Jenže v druhé půli přišel očistec. Na 2:0 zvyšoval trochu nečekaně domácí hráč z akrobatické pozice. To jakoby naše hráče zlomilo a ti začali vymýšlet nesmyslné protiútoky v 8 lidech, obránci vyklízeli zadní řadu a hosté tak snadno chodili na dva obránce a sypali nám jednu branku za druhou. Nejhorší na současné situaci v popovickém fotbale je asi přístup některých hráčů. Několikátý zápas po sobě neustálé pokřikování, vytýkání, školácké chyby. Pokud budou někteří hráči mít takovýto přístup a mít to tzv. " na háku", nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky. Jen to přitápí pod kotel už tak nafouknuté atmosféře v kabině. Parta, kterou si bývalý trenér Petr Slepička tak pracně budoval a zakládal si na ní, je v rozpadu. Vše ale přístupem některých hráčů, kteří nepracují pro tým na hřišti ani mimo něj. Každý by si měl šáhnout do svého svědomí, sklopit uši a makat na 200% , jinak dojde i na vyhrocení mimo hřiště a to už by byl opravdu konec této éry.
Popovice : Dolní Kralovice - 1:0

V zápase o všechno jsme přivítali Dolní Kralovice, které měly pouze o jeden bod více. Hosté v zápase lépe začali, vytvořili si brankové šance a Popovice musel 3x podržet  Pavel Heřmánek. Po-té se až do konce první půle hrál bojovný fotbal ve středu hřiště. Z ojedinělé střely Vladimíra Slepičky zazvonilo břevno. Když ani nedotažené standartní situace neměnily skóre zápasu, šlo se do kabin za bezgólového stavu. Ve druhé půli se odehrál stejný scénář. Obě mužstva hrála na rychlé protiútoky a zastavovala se před vápny soupeřů. V 65. minutě se nechytatelnou dělovkou trefil Pavel Žížala. Posledních 20 minut do konce zápasu došly domácím síly a soupeř nás přitalčil v našem vápně. Kralovičtí si však v závěru zápasu nevytvořili větší šanci a tak začaly téct nervy, když v 91. minutě kralovický Boček sestřil Jakuba Hovorka bez úmyslu hrát balón v situaci, kdy míč směřoval do autu. Vyhrocenou situaci ukončil konečným hvizdem rozhodčí Urban.

Přestavlky : Popovice - 4:0
Další zápas, ve kterém naše mužstvo chtělo z Přestavlk přivézt alespoň bod. Začátek zápasu lépe vyšel nám. Lépe jsme kombinovali a z vytvořených šancí několikrát ohrozili domácí bránu - Jan Matuška vyprášil rukavice domácímu brankáři, střely Borovce a Veselého se těsně nevešly mezi tyče. Nemohoucnost naší koncovky završil Pavel Žížala, který prokličkoval celým vápnem až na vzdálenost dvou metrů a tváří v tvář brankáři pálil k naší smůle pouze do něj. A tak přišlo potrestání, když pomezní rozhodčí pustil metrový ofsaid a domácí útočník své sólo s přehledem zakončil.
V druhé půli jsme začali křečovitě a nedokázali navázat na výkon z první půle. Následovalo navýšení Přestavlk po rychlém protiútoku a po špatném rozebrání hráčů zakončoval přestavlcký hráč do prázdné brány - 2:0. Pak už se obraz naší hry vyvíjel jako v předchozích zápasech. Profesorská hra a žádný tah na bránu vyvrcholil vstřelením třetího gólu domácích. Vše završil Ondřej Vondruška, který přihrávkou naslepo našel rozběhnutého útočníka Přestavlk a ten už si s přehledem vychutnal našeho brankáře - 4:0.
Popovice : Pravonín - 1:6

Další zápas o záchranu v okresním přeboru a opět stejná s.... Před početnou diváckou kulisou si naše "A" udělalo opět ostudu, když doma prohrálo vysoko 6:1. Zápas byl rozhodnut již ve 20. minutě, to už na světelné tabuli svítilo skóre 0:4. V druhé půli ještě hosté přidali dvě branky do otevřené obrany. Jedinou naší branku vsítil Jan Veselý. Nasazení, přístup některých hráčů přimělo vedení TJ Sokola Popovice k mimořádné schůzi, kde se řešila současná krize popovického fotbalu. Pokud není mužstvo schopno po devíti zápasech se šesti body a při skóre 4:29 začít bojovat a prát se srdcem o záchranu, pak budou muset přijít radikální změny. Hráčům přibude konkurence a každý se bude muset sám sebe zeptat, zda chce makat a přispět ke zlepšení současné situace nebo k popovickému fotbalu bude přistupovat stejně a v lepším případě se ocitne v našem "B" a svou kariéru zakončí ve IV. třídě.
Chotýšany : Popovice - 2:4

Naše "A" sehrálo důležitý zápas s týmem ze spodu tabulky. Kdyby jsme prohráli i v Chotýšanech, byla by naše větev ještě více podříznuta.
Prvních dvacet minut jsme lépe kombinovali a hnali se do útoku. Po krásném pasu O. Vondrušky na P. Žížalu, druhý jmenovaný propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. V zápětí pečetil náš tlak Jan Matuška trefou přímo z rohového kopu. Hostující brankář v tu chvíli asi neměl úplně čisté svědomí. Jenže místo, abychom ještě výsledek navýšili a rozhodli tak zápas, pustili jsme místo toho Chotýšany do hry. V zápětí přišlo potrestání, když A. Korecký utekl naší obraně, udělal kličku brankářovi a snižoval do prázdné brány. O chvíli později stejná situace, ale tentokrát se chotýšanský útočník netrefil.
V druhé půli se odehrával stejný scénář. Našim, jak je již v této sezóně pravidlem, docházely baterky. Domácí se tlačili za vyrovnáním. V 70. minutě potrestali další naší chybu - 2:2. V zápětí jsme stačili rychle odpovědět, když po souhře našich útočníku strhl vedení na naší stranu Jan Veselý. Když se v 85. minutě do branky nevešel lob A. Koreckého, pečetil naše vítězství O. Vondruška. Důležité body, bodové dotažení celků před námi. Pokud potvrdíme následující zápas, dostaneme se do mnohem klidnější situace.
Popovice : Struhařov - 2:3

Poslední zápas našeho "A" přinesl klasické derby se Struhařovem. Těžký soupeř z čela tabulky, ale my mohli jen překvapit.
Od začátku se hrál svižný fotbal se spoustou soubojů, pohledných kombinací. V úvodu několikrát zahrozili hosté, ale své šance nedotáhli do gólového konce. A tak na druhé straně udeřili domácí, když Leoš Filip na dvakrát překonal brankáře Struhařova. Hosté v zápětí udeřili brankou O. Veselého. Popovice se ve vyhecovaném zápase podruhé kously a po tvrdé skrumáži si hosté vsítili vlastní branku. Jenže ve 45. minutě se po součtu chyb domácích dostal k zakončení do prázdné brány Hroch - 2:2.
V druhé půli přitlačil soupeř Popovice k jejich bráně. V důležitých momentech podržel brankář Pavel Heřmánek. Když se na druhé straně nechytly šance našeho útoku, přišlo potrestání. Po chybě domácí obrany otočil výsledek zápasu ve svůj prospěch Struhařov. V závěrečném tlaku Kašpar ani Veselý netrefili ideální míč a všechny body nakonec brali hosté.

Popovice : Jankov - 0:0

Naše A-mužstvo odstartovalo jarní část fotbalové sezóny 2013/2014. V prvním utkání přivítalo sousedy z Jankova. Na derby se za krásného počasí přišlo podívat na sto fanoušků. Náš celek se pohybuje v sestupových vodách, proto na jaře potřebuje každý bod.
Zápas začal hodně opatrně. Plno nepřesností, kouskovaná hra, nakopávané míče za obranu nedaly divákům větší příležitost ani na jedné straně. V závěru poločasu jsme mohli jít do vedení ze standartní situace, ale prodloužený centr Jan Kašpar nasměroval těsně nad břevno Neradovy brány.
V druhé půli nastoupili naši hráči ve stejné sestavě. Začátek druhé poloviny zápasu se nesl ve stejném duchu. Obě mužstva hledala cestu k soupeřovým bránám. V 65. minutě přišel tlak Jankova. Nejprve předložil Hořčička přesnou nahrávku Kratochvílovi, ten ale pohrdnul prázdnou bránou a nechal vyniknou našeho brankáře. Jankov nás přimáčkl ve vlastním pokutovém území. Když se však neujaly šance ze závarů po rohových kopech, ani střela Skály, bylo jasné, že se body budou dělit. Na druhé straně je diskutovatelný moment zákroku jankovského obránce na Leoše Filipa, po kterém se dala pískat penalta a asi největší šance našeho mužstva opět ze standartní situace, kdy míč propadl celým vápnem, ale nikdo ho nedokázal usměrnit do soupeřovy brány. Vydřený bod, snad to naše borce nakopne k lepším výkonům.
Popovice : Divišov - 0:4

Soubo týmů z opačných konců tabulky. Divišov přijel jako favorit utkání, ale prvních 35 minut domácí ukázali, že se chtějí o okresní přebor poprat. Byli první v soubojích, důrazní na míči a rychlými akcemi se dostávali k šancím. Veškerá koncovka skončila mimo Hanušovy tyče. A tak přišlo potrestání, když se z první veliké šance hostů prosadil Macháček hlavou přímo po rohovém kopu.

Ve 42. minutě přišla druhá rána pro domácí, když divišovský  Campodonico s velikou dávkou štěstí přehodil domácího Heřmánka.

Do druhé půle přidaly Popovice na ofenzívě a otevřely hru. Marná snaha o vstřelení kontaktního gólu se však nepovedla a tak udeřili ještě 2x hosté do otevřené obrany Popovic.

Jírovice : Popovice - 1:0

Naše "A" zajelo na horkou půdu do Jírovic. Potřeba bodovat byla na hráčích vidět před zápasech i při hře. Uhlídat soupeřovy standartní situace a z rychlých protiútoků vstřelit nějaký ten gól.
První půli plnilo mužstvo přesně pokyny. Největší šanci zahodil Petr Slepička, když hlavou mířil těsně vedle. Našeho brankáře vystrašil jen odraz Vladimíra Slepičky.
V druhé půli se nastupovalo se stejnou taktikou. Jenže nedotažené útoky Matušky a Filipa prohlubovaly frustraci našich hráčů. Pak přišlo potrestání. Po faulu na hranici vápna přišel centr, špatné pokrytí hráčů a nejmenší hráč Jírovic hlavou propálil vše, co mu stálo v cestě. Hráči jakoby nevěřili, že můžeme ještě utkání otočit a tak se zápas dohrával spíše u naší brány. V nepohledném utkání brali všechny body domácí.

Popovice : SK Načeradec - 2:1

Devět kol do konce soutěže, 11 bodů po třech vítězstvích a dvou remízách. S těmito slovy přišel trenér Jiří Páv do předzápasového rozboru a pěkně od plic pokáral hráče za přístup k tréninkům a k bojům o záchranu soutěže.
Pasivní skóre, ze čtyř jarních kol se našemu útoku podařila vstřelit jediná branka a proto přišlo na kompletní překopání sestavy.
Soupeř z Načeradce asi předpokládal, že se k bodům v Popovicích přichází snadno a jasně to na hřišti svou netaktickou hrou dával najevo. Jenže narazil na dobře připravené a vyhecované domácí hráče. Všichni dávali do soubojů maximum, rvali se o každý míč, přeskládaná sestava jakoby dala mužstvu nový dech.
V první obrovské příležitosti se po pěkné kombinaci ocitnul rychlík Michal Heřmánek, jenže tváří v tvář Císařovi nepochopitelně přestřelil bránu. Naše útočné duo Kašpar, Hovorka Jakub pořádně zatápěli hostující obraně. Při jedné akci zahrál načeradský obránce ve vápně rukou a hlavní sudí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Pavel Borovec. Načeradec jen zlehka zaměstnávala naší obranu ze standartních situací.
V druhé půli jsme ještě zvýšili tlak a hnali se za navýšením skóre. Několik pěkných příležitostí zastavil až hostující Císař nebo naši hráči mířili mimo tyče. V obrovské příležitosti se ocitnul Jan Kašpar, když stihnul vypíchnout míč před vyběhnutým Císařem, ale svou slabší nohou nedokázal skórovat do prázdné brány. Když se z obrovského tlaku neujala žádná příležitost, začali útočit i hosté. Hrozili nebezpečnými standartními situacemi a rohovými kopy. Po jedné skrumáži nařídil hlavní sudí za ruku pokutový kop i na druhé straně. Zde přišla chvilka pro Pavla Heřmánka, který si počkal na střelu načeradského exekutora a své mužstvo podržel.
Zlomení hosté se zatáhli do vlastního pokutového území a odolávali dalšímu popovickému tlaku. Domácí se dočkali další branky, když ukázkový centr Jana Matušky přistál na noze Janu Kašparovi a ten s přehledem sobě vlastním uklidil míč k tyči - 2:0.
Jenže došlo na zdramatizování utkání. Načeradec v 70. minutě předvedla ukázkový protiútok a na 5 nahrávek zdramatizovala stav utkání - 2:1. V tu chvíli soupeř ožil a hnal se za vyrovnáním. Všechen tlak obrana s brankářem ustáli a udrželi důležité tři body v bojích o záchranu. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Jen nezůstat v oblacích z jednoho vítězství a výkon potvrdit. Je před naším mužstvem ještě dlouhá cesta.
Popovice : Neveklov - 4:1

Naše "A" nastoupilo k dalšímu důležitému zápasu o záchranu okresního přeboru. Tentokrát jsme přivítali soupeře z Neveklova.
Do prvního poločasu nastoupila stejná sestava, která urvala body proti Načeradci. A bylo vidět, že nové posty hráčům sedí a mužstvo opět nabírá na síle.
Aktivněji začali hosté, když střelou z úhlu prověřil Vitouš našeho brankáře. Pak přišel první okamžik Jana Kašpara. Jako správný útočník zatáhl míč do vápna a střelou na bližší tyč otevřel skóre utkání - 1:0. To hráče nabudilo ještě k větší aktivitě. Povedená souhra našeho útoku se zálohou vyústila opět v branku Jana Kašpara - 2:0. Chvíli na to zúročil svou černou práci Jakub Hovorka a naservíroval lahůdkovou přihrávku Michalovi Heřmánkovi, který s přehledem dopravil míč do prázdné brány - 3:0. Rozhození hosté se v závěru první půle pokusili o závěrečný tlak a vykřesat jiskřičku naděje. Vše pohřbil opět Jan Kašpar, když vystihl krátkou rozehrávku soupeřovy obrany a do třetice propálil hostujícího brankáře - 4:0.
Do druhé půle byly dány jasné pokyny, ustát počáteční tlak a pokud možno doklepnout Neveklov další brankou. Hned v 50. minutě musel zasahoval proti křižnému průniku Vitouše náš brankář. V 65. minutě jsme ale neuhlídali standartní situaci a inkasovali po povedené hlavě - 4:1. Naše útočná hra v druhé půli trochu polevila na obrátkách. Nedotažené útoky končily na soupeřově obraně nebo brankáři. Potlesk si od diváků zasloužil nacvičený signál našeho mužstva, kdy ke 100% provedení scházela jen lepší finální přihrávka. Na druhé straně protáhl Pavla Heřmánka dělovkou z přímého kopu Havránek.
Mužstvo si v poklidu dokráčelo pro další důležité body.

Dolní Kralovice : Popovice - 2:0

Naše "A" zajíždělo do Dolních Kralovic. Kdyby se mužstvu podařilo bodovat, lépe by se dýchalo do dalších bojů o záchranu, jenže to by trojice rozhodčích nesměla předvést to, co předvedla.
První příležitost měli domácí. Přímý kop ještě vytáhl Pavel Heřmánek na roh. Z následujícího rohu nařídil hlavní sudí po ruce pokutový kop, který domácí hráč s přehledem proměnil - 1:0. Naší největší šanci v první půli spálil Jakub Hovorka, když nedokázal důrazně zakončit z hranice malého vápna. Na druhé straně chtěl náš stoper Ondřej Zach rozehrával útok až moc fotbalově, přišel o míč a následný centr uklízel domácí útočník do prázdné brány - 2:0. Nutno podotknout, že z jasného ofsajdového postavení. Jenže ani přes vlnu protestů svůj verdikt sudí zpět nevzal.
V druhé půli se na hřišti začalo jiskřit. Kouskovaná hra nám nesvědčila, docházelo ke zbytečných zákrokům, protestům a hádkám. Vše vyvrcholilo dvěma červenými kartami na obou stranách. V závěru protáhl Pavel Žížala domácího brankáře, ale to bylo z naší strany vše. Domácí byli důraznější, hladovější po vítězství. Naše produktivita po minulém týdnu hodně ochabla a z 50-ti kilometrového výletu si nevezeme ani bod.
Popovice : Přestavlky - 1:3

Naše A-mužstvo přivítalo soupeře z Přestavlk. V bojích o záchranu jsme tentokrát předvedli špatný výkon, který soupeři stačil ke získání všech bodů. Školácké chyby, nepokrytí hráčů při rohovém kopu a padající list Mastného přeletěl vše až do sítě - 0:1. Podařilo se nám však vyrovnat. Centr Kašpara poslal z první do sítě Pavel Žížala. Prvně jmenovaný z následného roku mířil k tyči, ale Bečvář byl připravený. Pak přišel špatný a křečovitý výkon našich hráčů. Soupeřovu dělovku ještě vytlačil Pavel Heřmánek na roh. O pár minut později přišel opět součet chyb domácí obrany a zakončení Mastného do skoro odkryté brány - 0:2. V závěru vykřesal jiskřičku naděje pro mužstvo domácí brankář, když dvěma zákroky udržel stav poločasu neměnný.
Jenže v druhé půli přišel úplný kolaps Popovic. Hráči si nenahráli na krátkou vzdálenost, nechtěli kombinovat, a tak všechny míče létaly z první k soupeřově obraně, která z nich s přehledem zakládala protiútoky. V závěru ještě Přestavlky pečetily výsledek skrytou střelou na zadní tyč naší brány.
Vypadá to na boj o záchranu až do konce soutěže. Jestli se nezlepší přístup některých hráčů k docházce na tréninky, můžeme si v příští sezóně v klidu zahrát třetí třídu, ze které se už nevyhrabeme.
Pravonín : Popovice - 4:1

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Naše "A" zavítalo k soupeři z Pravonína. Netřeba neustále dokola opakovat, že hráči hrají o setrvání v soutěži.
Již od prvních minut jsme si vypracovali územní převahu a bojovností přimáčkli soupeře k jejich bráně. Výsledkem však byly jen nedotažené útoky naše celku. Tak přišel první trest, když v okresním přeboru málo vídanou střelou z 35. metrů nachytal domácí hráč našeho brankáře - 1:0. Po dvou křižných střelách domácích přišel centr z pravé strany, chyba našeho obránce a tečovaný míč propadl až za záda Pavla Heřmánka - 2:0. Domácí byli na koni a předvedli neskutečný závar u naší brány. Ani na čtyřikrát nepropálili míč do naší brány. Následně jsme tak mohli potrestat pěknou střelou Pavla Borovce, jenže domácí brankář byl proti.
Do druhé půle jsme chtěli vlétnout, dát rychlou branku a zdramatizovat tak utkání. Jenže ve druhé půli si vybrala slabší chvilky naše obrana. Nejprve domácí útočník ukličkoval vše, co mu stálo v cestě a s pomocí teče a tyčky propasíroval míč až do sítě. V tu chvíli trenér Jiří Páv zamíchal sestavou. Posunutý Jakub Hovorka si došel pro faul a z následného přímého kopu Pavla Borovce uklidil míč k tyči - 1:3. Jenže co přišlo po kontaktním gólu, netřeba komentovat. Nejprve se zranil Josef Dvořák, po vlastním škobrtnutí přišel o míč a hosté zakončovali do prázdné brány - 1:4 a hotový průběh zápasu. Pak si náš brankář musel připadat jako na střelnici, když likvidoval několik gólových příležitostí domácích. Nutno podotknout, že hlavní sudí Rathan utkání absolutně nezvládl na obě strany, ale náš výkon, zejména v druhé půli byl žalostný. Pořád dokola stejná písnička, neúčast na trénincích, výmluvy při souběžně hraných zápasech B-mužstva.

Popovice : Chotýšany - 0:4

Dvanácté Popovice zcela propadly s posledními Chotýšany, které se tak těšily z první výhry na jaře. Na začátku byli domácí aktivnější při kombinaci, drželi míč na svých kopačkách a Kašpar mohl otevřít skóre, jenže hlavičkoval do břevna a po sóle ho zastavil brankář Šimánek. A tak přišlo osvědčené pravidlo „nedᚠ– dostanešâ€ž. Hosté po prvním rohovém kopu otevřeli skóre a do poločasu vsítil Hanibal druhý gól.
V druhé půli hrály Popovice ve velké křeči, přišla zranění klíčových hráčů na hřišti a do otevřené obrany se hostům podařilo vsítit ještě dvě branky.